Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kaphatom vissza a...

Hogyan kaphatom vissza a göndörségemet?

Figyelt kérdés
Mióta eszemet tudom, és a fényképek tanubizonysága szerint még az elött is göndör hajam volt. Szerettem is. De! Kb 3 éve, hogy vörösre festem az amúgy sötétszőke hajam. Eleinte a legolcsóbb bolti festékekkel festettem, csak később kezdtem fodrászhoz járni. Úgy vettem észre, jó ideje eltünt a göndörségem. Ma már szimplán csak hullámos a hajam. A festék ennyit jelent? Gondolom pár grammal nehezett a hajam tömege a sok réteg miatt. Kérlek, ne nevessetek ki! Lehet másnak ez semmiség, de nekem hiányzik az eredeti hajam.

2016. okt. 11. 16:27
 1/5 A kérdező kommentje:
A 2-3 hónapos frissítő vágáson kívül, nem szeretnék vágatni belőle. Most szárazon a hónom alatti részig ér. Annyira nem hosszú a hajam, hogy a tömege húzza le, mert ért már könyékig is, mégis megtartotta az eredeti alakját. De most nem körkörösen kunkorodnak a tincsek, hanem lefele. :(
2016. okt. 11. 16:34
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem természetes hullámos hajam van és nem festem, mégis elmentek a csigák. mondjuk nekem a terhességnél (ilyen simán előfordul, sőt, szögegyenesből is lehet hullámos a nők haja a hormonok miatt)

szóval mivel a hullámokat a haj súlya kihúzza, így lehet, hogy hosszú lett a hajad, és azért simult ki + a hajfesték is nehezíti, ráadásul biztosan befolyásolja is a dolgot.


de ne aggódj, a göndör haj, az göndör vagyis hullámos marad mindig legbelül, könnyebb dolgod van, mint annak, akinek szögegyenes a haja.


jómagam hajgöndörítő folyadékkal, és gyürködő szárító mozdulatokkal tudok még úgy ahogy loknikat, csigákat kreálni - ezt használd: loreal studo hot boucles...

úgy, hogy hajmosás után a nedves hajba belespriccolod, hajszárítás közben összegyűröd a hajad (mintha papírgalacsint gyúrnál össze) szárítod a kézmozdulatok közben, az is jó, ha lehajtod a fejed előre, lógatod magad, sőt, ha már majdnem száraz, alulról is megküldöd a levegővel - kb. égnek áll a hajad szárítás közben :)

és aztán megint bespricceled ezzel a löttyel, és még gyűrködsz a hajadon (akár vizes kézzel is)

hogy meddig marad persze göndör ettől a hajad, az függ attól, most mennyire ment ki a hullámosság, és hogy mennyire vannak elnehezülve a hajszálak.


[link]


én most 38 vagyok, 18-22 között festettem, kísérletezgettem, de rájöttem, a csokoládé szín - a természetes hajszínem áll nekem a legjobban, így azóta is a természetes valójában van, és nem is őszülök - mert szerintem a hajfesték "őszít", persze genetika is, de a kemikália valószínűleg besegít az őszülésbe...

én azt mondom neked, ha nem muszáj, ne fesd, majd ha már vénülsz, fehéredsz, akkor... :)


[link]

2016. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Sokat segítettél. Megfogadom, amiket írtál.
2016. okt. 11. 20:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiszáradt, azért nem göndör. Ha jó vizesen elkezded "gyürködni" csak még jobban tönkreteszed, törni is fog. Választani kell, vagy hullámok, vagy festett haj, a jelek szerint a tiéd a kettőt együtt nem bírja.
2016. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam. Azt hittem a melegolló, és ricinus, kókusz segít, na meg fésülködéskor az argán. Ez eszembe se jutott megmondom. :/
2016. okt. 11. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!