Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajmosás kitolása. Lehetséges...

Hajmosás kitolása. Lehetséges ez? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy egész sokáig nem zsírosodott annyira a hajam. Viszont most ott tartok, hogy már a 3. napon elég rosszul néz ki. Az állaga is más, nem csak a zsírtól. Érződik, hogy nem friss, nem is túl puha. A szárazsampon olyan kellemetlen, a szórós sokszor látszik, a fújós nem nagyon használ. A kérdésem pedig az lenne, hogy hogy tudnám kitolni a hajmosást, hogy ne 3 naponta kelljen mosnom, hanem 4-5? És nálam is működik, vagy csak annál, akinek NEM hormonális okokból zsírosodik a haja, csak túlszárítás miatt? Kíváncsi vagyok a véleményetekre, és köszönöm, hogy elolvastátok 14/L

2016. okt. 21. 20:19
 1/8 anonim válasza:
100%
Próbáld ki a disznósörte kefét.:) Nekem jót tett hajammal.( Igaz, nem is volt vele semmi baj, de sokkal jobb lett) A Rossmann-ban lehet venni.(Dm-ben is és Müller-ben is)
2016. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! És ez konkrétan mit tesz a hajjal? És milyen árban van? Egyébként tényleg olyan fura néha a hajam állaga. Nem olyan mint másoké, hanem lelapul, plusz összeáll kisebb-nagyobb tincsekbe, akkor is, ha nem zsíros. Ezért sokszor kell fésülködnöm.
2016. okt. 21. 21:26
 3/8 A kérdező kommentje:
A másik pedig az, amit anyukám szokott mindig mondani, hogy hordjam lófarokban a hajam, de azt egyszerűen nem viselem el, csak itthon. Meg attól félek, hogy mindenki azt kérdezgetné, hogy most miért hordom, ha eddig nem hordtam így stb.
2016. okt. 21. 21:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 12-13 éves korom körül kezdtem el kitolni a hajmosások között eltelt időt. Most már heti 1x kell csak hajat mosnom. Nem volt bonyolult, egyszerűen nem mostam meg 2 naponta, csak heti egyszer. Igen zsíros volt, igen zavart. De az utolsó 1-2 nap felfogtam lófarokba és összeszorított fogakkal túléltem. Nekem megérte :)
2016. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát megkéne próbálnom. Suli miatt jó lenne, ha nem kéne hétközben hajmosással foglalkoznom. De már őszintén annak is örülnék ha 1-2 nappal később kéne megmosni. Nemtudom, hogy én rontottam-e el így a hajam, hogy gyakrabban kell mosni, de mindenesetre változtatnom kell ez nyílvánvaló :D ://
2016. okt. 22. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

mi van, manapság, már akkor is lecsesznek valakit, ha változtat egy szokásán? Kislány, nőjj fel, légy magabiztos, ne érdekeljenek a cicababák rosszindulatú beszólásai, csináld, ami neked jó és kényelmes. Én egész életemben hetente mostam hajat, szombat volt a fürdésnap, vasárnap templomba tisztán jártunk, és kb keddig még simán hordtam kibontva a hajam, utána összefonva, lófarokba... soha senkit nem érdekelt a hajam... max megkérdezték, hogy ki fonta be olyan szépen. :P Ha korpás volt, azt se szólta meg senki, ha meg tette volna valaki, akkor megmondtam volna, hogy tudom, ez van. Nem lepra, vagy halálos vírus.


Amúgy ez a zsírosság, szárasság nagyon ronda dolog, mert nagyon sokat függ a víztől és a kozmetikumoktól. Fokozatosan kell változtatni, mert pl ha átállsz egy natúrabb samponra, a sok kártékony vegyszerrel teletömtek után, kell jópár hét, amíg megszokod, és jobbnak tűnik. Ne elsőre ítélj meg egy új szert. Én ezelőtt egy évig sose használtam balzsamot, mert ahol laktam, nem volt kemény a víz, nem szárított, ha vigyáztam, nem kócolódott a hajam. Most muszáj használjak picit, mert Magyarországon szörnyen kemény a víz, ráadásul termál is folyik a csapon, szóval a fejem is vízköves, nem csak a csap. :( Ha nem használok balzsamot, nagyon összekócolodik, elektromosodik, és száraz a haj, fésülhetetlen. Frissnek tűnik 1-2 napig, de a fésüléssel fele kihullik. Ha hasznáálok pici balzsamot (Caonatur márka) akkor zsíros hatást kelt nekem, nem szeretem annyira, de két húzással ki van bontva a haj, és szinte semmi nem hullik. Inkább a második, még ha nem néz ki olyan frissnek. Amúgy mindenféle balzsam meg szer ami fényesít nekem zsíros hatást kelt, és nem szretem, mert nehezítenek. Mindent rühellek, ami "mű" a testemen, a körömlakkot is, testápolókat, krémeket is. Persze ez a víz kikészít, főleg most, hogy fűtés is van, és szörnyen száraz a levegő a lakásban, így muszáj a bőrrepedezések elkerüllése végett. Próbálom minimálisan használni a kenceficéket.

25L

2016. okt. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
amúgy, kipróbálhatos az ecetesvizes öblítést... én úgy szoktam, hogy egy fél literes flakonba teszek szemre egy kis ecetet, és teletöltöm forró vízzel. Abból öntök óvatosan a fejemre, úgy, hogy ne follyon a szembe. A lúgos samponok, háziszappanok miatt a haj szerkezete felbomlik, ezért tűnik kezelhetetlennek és száraznak. Az ecet (gyenge sav) ezt a hatást semlegesíti, azaz újrazárja a haj szerkezetét, és fényes, csillogó hatást kelt, könnyebben fésülhetővé is teszi. Szőke haj esetében kis citromlével is lehet. Én néha szoktam ezt alkalmazni, hogy ne mindig balzsamozzak, illetve mikor kézműves szappannal mostam. Amúgy, ha tudod, hogy túlszáírítod a hajad, és az roncsolja, akkor miért teszed? Langyos levegővel is lehet, sőt, magától is megszárad...
2016. okt. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Megfogadom a tanácsaid :) A kemény vízről meg sajnos én is tudnék mesélni, itt mészkőhegység közelében. Mindig látom a ruhákon is, a bőrömön is, hogy rosszabb, mint az Alföldön :/
2016. okt. 23. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!