Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Haj adományozása, hogyan, kinek?

Haj adományozása, hogyan, kinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pici koromtól (kb 20 éve) hosszú, fenék alá érő hajam van, mondhatni ez vt a védjegyem.

A tizes és huszas éveim elején nagyon szerettem kiengedve hordani, illetge divatos, különleges frizurákat csinálni belőle, de az utóbbi időben már csak kontyban hordom, mivel már 2 gyermekes anyuka vagyok, és időm sincs vele foglalkozni, pluszban csak a baj van vele már szó szerint, mindenbe belelógna, és nem egyszer kellett bababüfit és egyébb trutyit mosnom belőle.

3 hete vtam fodrásznál a végéből vágatni, le is mérte 91 centi a tarkómtól, tehát kb 80-85 centi lenne a levágott haj, mivel igencsak rövidre akarom levágatni. (Kb vmi ilyesmire: [link] )

A hajamra amúgy sok időt fordítottam mindig, egészséges, szép tömött a vége is, egybe hosszú, vagyis nincsenek bele rétegek vágva, nincs tépetve, és egyenes vonalú a vége is, nincs töredezve, nem száraz, natúr világos barna enyhe (sellő)hullámmal, nem kócolódik, jól kezelhető, formázható.

Viszont nem szeretném eladni, hogy vmien plázacica kiszivassa paltinaszőkére, és villogjon aztán vele, hanem szeretném elajándékozni egy kislánynak, vagy tininek, akinek megkönnyíthetem vele az életét.(mivel eleg hosszú, akár 2nek is)

Volt aki már csinált ilyet, vagy nem csinált, de tudja, hogy mi lenne a menete, és ahol biztosítanak róla, hogy tényleg jó helyre megy, esetleg láthatnám is(elég csak képen) a végeredményt?

Azt, hogy ki kapja én nem akarom kiválasztani, csak tényleg megkapja valaki(valakik) akiknek szükségük van rá, ugyanis már kb másfél éve próbálom rávenni magam, hogy adományozzam el a hajam, hiszen sosem vt hátközéptől rövidebb(oviban vt ekkora) és azöta csak nő és nő, és fontos nekem, de vegre sikerült biztos elhatározásra jutni.



2016. nov. 26. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog, amit csinálsz :) Nekem még soha nem volt váll alá érő hajam, de most növesztem, és már az elején eldöntöttem, hogy amint rövdre vágatom (mert általában így kötök ki) odaadományozom hasonló célokra.


Pontosan nem tudom a menetét, de emlékszem, hogy Eszti (Ehsstysmink) is parókának adományozta el a haját, amikor egy tök ilyen frizkót vágatott magának, mint te fogsz :) Ha jól tudom, van fent valamiféle videója vagy bejegyzése róla valamelyik közösségi oldalon, és ha nem csal az emlékezetem, elég részletes.


Ha nem találod meg könnyen, akkor írj egy privát üzenetet és beleásom magam, megkeresem, szeretnék segíteni :)

2016. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyermekrák alapítvány gyűjt hajat, parókát készítenek belőle beteg fiataloknak. De más rákos betegekkel foglalkozó alapítványnál is érdeklődhetsz, hogy fogadnak e ilyen adományt.
2016. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Én is ugyanebben a cipőben járok. Kivéve, hogy én már levágattam, és van egy közel 50 centis levágott foncsikom.

A Gyermekrák Alapítvány oldalán az az információ szerepel, hogy jelenleg nem tudnak hajadományt fogadni (2016 októberében írták ki ezt). 2 hete megkerestem őket emailben, hogy érvényben van-e még, vagy már tudnak fogadni. Nem kaptam azóta sem választ.

2017. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!