Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont/balzsamot/egyeb...

Milyen sampont/balzsamot/egyebet használjak a hajamra? Vékonyszálú (ez még nem baj), könnyen töredezik, gyorsan zsirosodik és eddig minden sampontól korpás.

Figyelt kérdés
Ha még a fenti leirás nem lenne elég, fakó szine van és úgy áll mint a szénakazal, a fejem tetején is pici göndör szálak lógnak össze vissza. Nem vasalom, száritani is csak hajmosásnál félszárazra. Mit tegyek hogy jó legyen? próbáltam márkásaktól kezdve a leggagyibbig, volt aki azt mondta ne is samponnal hanem tusfürdővel próbáljam.. Ötletek?

2016. nov. 27. 15:55
 1/5 anonim válasza:

Van most az AVON-ban téli sampon és balzsam.


Nagyon nagyon jó!


Feltétlen probald ki!

Énis most azt használom.

Es krv@ sz@r a hajam amugy.

Szaraz toredezett minden baja van :D es ez most nagyon jo

2016. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem az év minden napján, nem csak télen :'D De megnézem köszönöm :)
2016. nov. 27. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyanez volt a gondom. Sosem vasaltam a hajamat, hajszárítót is alig használtam, kentem rendesen a jó minőségű hajvégápolókat, használtam mindenféle sampont és balzsamot, mégis nagyon száraz volt a hajam és gyorsan töredezett, össze-vissza állt a fejemen... Használtam 2 bio terméket, azok elég jók voltak.


DE.


Nekem a nagy változást egy elég hihetetlennek tűnő dolog hozta... ugyanis ma pont 4 hónapja, hogy utoljára samponnal mostam a hajamat! Elegem lett belőle, és azóta csak vízzel mosok hajat, és balzsamot se használok. Először elég borzalmas volt a hajam, ugye nekem is gyorsan zsírosodott de egy idő után megszokta a fejbőröm, hogy nem mosom ki belőle állandóan a "zsírt" és már akár egy hétig is simán kibírom hajmosás nélkül. A hajmosás pedig azt takarja nálam, hogy fésülés után kicsit átmasszírozom a fejbőrömet, majd átöblögetem langyos vízzel. Nem mosom túl sokáig hogy kimenjen belőle az összes faggyú, mivel pont az a lényege, hogy azt használom balzsamként. Egyáltalán nem látszik a hajamon hogy nem használok sampont, nem is büdös mint páran gondolnák, sőt, egyenesen fellélegezett mostanában a hajam! Komolyan, egyre szebb, puhább, fényesebb, sokkal kevésbé hullik, nem korpásodik, nem zsírosodik, és erősödik. Szerintem a fejemnek már elege volt a kemikáliákból és végre örül, hogy békén hagyom. Amúgy másik fésűt is használok, hajmosás előtt egy fából készült fésűt, utána pedig egy ilyen egyenes fésűt vagy mit amin távol vannak a fogak így kevésbé bántja a törékeny vizes hajat, illetve törölköző helyett egy pamut pólóval szoktam megtörölgetni.

(Hozzá kell tennem, hogy mint biomérnök, teljesen tisztában vagyok mindenféle kemikália hatásával az emberi szervezetre, illetve ismerem a szervezet működési folyamatait. Emiatt bátran kipróbáltam sampon nélkül az életet, ami nekem nagyon tetszik és mindenkinek csak ajánlani tudom).


Ezzel nem azt szeretném mondani neked, hogy ne használj sampont, csak elmeséltem a történetemet hátha adok ihletet, vagy segítek valakinek aki erre jár.

(Azt még elfelejtettem, hogy néha lefacsarok egy fél citromot és azzal átöblítem a hajamat. Utána még puhább szokott lenni.)


Azt viszont merem tanácsolni, hogy próbálj meg ritkábban hajat mosni (nem tudom milyen gyakran szoktál). Először nehéz, de ha azt szeretnéd hogy kevésbé zsírosodjon, muszáj lesz megpróbálni.

2016. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Lehet az én válaszom is fura lesz de nekem ez vált be,mosás előtt alaposan dörzsöld be a fejbőrödet durva sóval, aztán öblítsd le, mosd meg samponnal a végén ecetes vízzel öblítsd letekerd rá a törülközőt hagyd rajta fél óráig aztán sima vízzel öblítsd le ,Hetente 2szer ismételgesd, kb 3 alkalmazás után észreveszed a változást! Közben néha csinálj sima samponos mosást is! Korpát örökre elfelejtjeted nem lesz zsíros hamar és még gyorsabban is nő,egészséges hajat eredményez!
2016. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A töredezés nekem úgy múlt el hogy 3 Havonta picit vágok a hajvégemből
2016. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!