Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehetek nyár típus, ha középba...

Lehetek nyár típus, ha középbarna hajam és szemem van?

Figyelt kérdés
Alapvetően a télhez sorolnám magam, viszont elvileg ennek a típusnak nem lehet rózsás az arca, nekem meg elég erőteljesen az.
2017. jan. 12. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A nyár típus sem rózsás arcú. De sokat segítene egy kép, vagy akár 2 különböző fényviszonyoknál.

Milyen színek állnak jól? Pasztellek, erőteljesebbek, derűsebbek, hidegek, melegek? Milyen színű az arcbőröd?

2017. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én már abban sem vagyok biztos, hogy mit jelent az, hogy jól áll egy szín... annyit nézegettem ma ilyesmit.

A hideg színek kiemelik a szememet és kontrasztosabb lesz az egész arcom. A melegek olyan semlegesek szerintem. Egy barna szemhéjpúder kb. semmilyen rajtam, olyan oda nem illő, hiába barna a szemem is, viszont van egy nagyon hideg világos szürke-fekete szőrme mellényem, ami meg már túl fakóvá tesz, nem túl élettelivé. A babarózsaszín és a türkizkék áll jól leginkább, meg talán a bordó, de azzal elfogult vagyok.

Az ékszer teszt nem megy, nem tudom megállapítani. Az ereim a csuklómon se nem kékek, se nem zöldek, hanem lilák. Az arccsontom, szemkörnyékem, homlokom közepe rózsaszín, a többi része olyan zöldes árnyalatú.

Nézegettem barna hajú vagy barna szemű nyár típusokról képeket, látom én, hogy együtt nem is fordul elő, meg a barna sem olyan barna, mint az enyém, de a tél színei meg már túl élénkek hozzám...

2017. jan. 12. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, említeni is akartam, hogy vannak barna szemű, és elvétve barna hajú nyarak is, de mindkettő ritka, együtt meg szinte kizárt.
2017. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egy - színekre vak - ősz vagyok?:D

Most gondolkodom, hogy bár az arcomon nem, a karomon szeplős vagyok..

2017. jan. 12. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nyár vagyok, sötét hamvasszőke (nem fodrász, hanem laikus szemmel világosbarna, az a szürkés se szőke se barna), a szemem zöldeskék, a bőröm világos, enyhén sárgás. A pasztell színek állnak jól főleg, néhány földszín, azokból is a hidegebbek, egyedül a kék élénkebb árnyalatai állnak igazán jól és pirosból is a kevésbé élénk, inkább bíborba mint narancsba hajlóak, bár nem is szeretem a pirosat. Én a feketével vagyok elfogult, nagyon sápaszt, főleg az arcom közelében, de imádom.

Ha pír van az arcodon még lehetsz tél, ha a bőröd nagyon világos, vagy enyhén sárgás, és a hajad is natúr vagy hamvas barna, nem vöröses, jól állnak az élénk színek, de inkább a hidegek.

Ha szeplős vagy és rózsaszínes a bőröd, akkor tavasz és nyár is lehetsz, ha inkább a világosabb, de derűs, meleg színek állnak jól, akkor tavasz vagy, ha az őszies, élénk, de meleg színek (meleg barnák, meleg, élénk narancsok, zöldek pl.) akkor ősz. De leginkább azt mondanám, ha leégsz, tavasz vagy, ha barnulsz, ősz :D Úgy értem nem láttam még hófehér bőrű őszt, szeplős, de barnuló, (meleg, esetleg vöröses)barna hajú őszt viszont igen.

De csak keveset olvastam a témakörben, szóval ne vedd készpénznek, lehet jön egy divatguru és megcáfol.

2017. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így, ahogy írod, már értem, hogy hogyan kellene csoportosítani a színeket, és rám nem igazak amiket leírtál. Szóval akkor nem nyár vagyok.

Ahogy nézegettem képeket a különböző típusokról, a szemem tényleg nem fér bele se a nyárba, se a tavaszba.

Viszont könnyen leégek, ami utána nem is barnul be.

A téllel még mindig az a probléma, hogy az élénk színek elnyomnak, az ősszel meg, hogy a barna kb. észrevétlen rajtam.


Létezik, hogy valaki nem tartozik egyik típusba se igazán?

2017. jan. 13. 07:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Teljes képet magamról nem szeretnék felrakni, de ilyen a hajszínem természetes fényben:

[link]


Ilyen napfényben:

[link]


Szemem:

[link]


Kérlek, segíts nekem eldönteni!

2017. jan. 13. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!