Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hidratálót használhatok...

Milyen hidratálót használhatok pikkelysömörös bőrön?

Figyelt kérdés

Tegnap diagnosztizáltak nálam pikkelysömört, a combhajlatomban kezdődött, majd az egész fejbőrömön és a nyakamon megindult viszketés és a hámlás, valamint az alkarom, a combom és a mellkasom tele lett kis sebes kiütésekkel. Az orvos felírt Dermovate krémet, egy pakolást a fejemre, és egy sampont is. A pakolást és a sampont használom is, nyakamat, a mellkasomat és a végtagjaimat is kenem a krémmel, viszont nem tudom, hogy az a combhajlatban használhatom-e? Úgy olvastam, hogy a nemiszervek környékét ki kell hagyni, az meg eléggé közel van hozzá. Erre és az arcomra kéne nekem valami hidratáló mert mostmár az arcom is nagyon kezd húzódni és teljesen ki van száradva.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.


2017. márc. 2. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:

orvossal, patikussal konzultalj ezugyben mindenkepp, ok tudnak pontos valasszal szolgalni neked. :)

ha megtudod, es valami nem csak gyogyszertarti keszitmeny az , akkor kerlek ird meg, anyukamnak is ilyen problemaja van,es szeretnem valami finom- es szamara is jo- kozmetikummal meglepni.

2017. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kórházban dolgozom, úgyhogy lehet holnap rá is kérdezek a patikában, hogy mit ajánlanak. Ha kapok valami jó ajánlatot mindenféleképpen megírom ide kedves 1-es.
2017. márc. 2. 19:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Koszonom!! :)
2017. márc. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pikkelysömörre legjobb a két hetes tengerparti nyaralás. A sós víz, napfény leszedi. Amennyit elköltesz drága kencékre, abból kijön az ára. Még jó a Holt tengeri iszap, de azt is aranyárban mérik. Próbálj esetleg Himalája fürdősót.
2017. márc. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kórházban, akkor nyilván tudod, hogy a Dermovate igen gonosz egy szteroid, csak óvatosan vele.

Combhajlatban szerintem próbáld ki a Bionet Aktív Balzsam nevű kocsikenőcsöt (én nem forgalmazom :D ), az ugyan nem kimondottan hidratáló, de lehet, hogy letapossa a sömört egy ideig.

Nem akarlak túlvígasztalni, de a sömör arról híres, hogy el lehet nyomni, és kettőzött erővel vág vissza. Ezt bármilyen kenőcsöt valameddig sikerrel alkalmazóktól is, meg Holt-tengernél jártaktól is hallottam már, na meg saját tapasztalat.

Nem kérem azt a kommentet, hogy nekem erre nincs se pénzem, se időm, de a napozás általában hasznos. Mihelyst szép lesz a bőröd a szteroidostól, azonnal menj szoliba, és igen óvatosan kezdd el emelni az adagot. Egyúttal a fent említett kence, és akkor kitolhatod a szteroidmentes időszakot - kis szerencsével.

A sömörös felületre a napozás felesleges.

2017. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elmentem a gyógyszertárba és a patikus adott is egy helyben kikevert krémet, ami nagyon szupi, már másnapra szinte teljesen rendbe jött az arcomon a bőr. Sajnos nem tudom leírni, hogy mi ez, mert valami nagyon randán van ráírva a kence összetétele, viszont csak annyit mondtam, hogy olyan hidratálóra lenne szükségem, amit arcra is tudok használni, akár pikkelysömörnél is.

A Dermovatet padig 3 nap után abba is hagytam, mert teljesen rendebe jött a bőröm, ahol azzal kezeltem. Most még a pakolást, meg a Clobex sampont használom a fejbőrömre, az is jobb lett, de sajnos még mindig nagy mennyiségben hámlik a fejbőröm, ami elég zavaró, fóleg, hogy nagyon sötét barna hajam van....

2017. márc. 5. 17:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Na, ez jó hír, de az élet hosszú folyamat (reméljük :D ), ahol a Dermovate helyrehozta, ott is kényeztesd a bőrödet ezentúl. Ha nem jön vissza a sömör, akkor a szerencsés kisebbséghez tartozol.
2017. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen szerencsére a bőröm teljesen rendbe jött, viszont most fellépett egy újabb probléma. Ahol a legdurvább a pikkelysömörö, a fülem mögött és a tarkómnál, a hajam szörnyű ütemben hullik, már kézzel, és szemmel látható a hajveszteség, szerencsére göndör hajam van, aminek nagyon jó a tartása is, úgyhogy egyenlőre, visszajelzések alapján, másoknak még nem volt feltűnő, viszont nekem már nagyon, és ez a drasztikus hajvesztés egy szűk hét alatt következett be. Mit tudnátok ajánlani? Mit tegyek a hajhullás ellen?
2017. márc. 6. 21:36
 9/9 anonim válasza:
Nekem a fejemen jelent meg, a bőrgyógyász felírt mindenféle gyógyszernek nevezett dolgot: Kénes sampon, Diprosalic, D-vitamin tabletta, hidratáló arcbalzsam, valami kis tégelyes gyógyszer. Ezek szinte semmit nem használtak. Aztán jött az, hogy különböző dolgokat próbálok ki magamon. Kávés- banános turmix arcpakolástól kezdve a kecsketejes szappanig mindent kipróbáltam és aztán találtam valamit. Neogranormon krém használ teljesen eltünteti a bőrpírt, nem hámlik a pofám. Egy főnyeremény ez a szer. Ez alapjába véve egy babáknak a pelenkakiütésére gyógyítására szolgáló krém. Nem viccelek. Elalvás előtt felvittem az arcomra, amikor felkeltem a maradékot lemostam, és pár használat után olyan, mint 4 év alatt egyszer sem.
2017. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!