Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit ajánlanátok hamar zsírosod...

Mit ajánlanátok hamar zsírosodó hajra?

Figyelt kérdés
19 éves rövid hajú lány vagyok és nagyon hamar zsírosodik a hajam. Mondjuk megmosom vasárnap este és kedden már zsíros.
2017. ápr. 15. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A szárazsamponokkal kitolhatod 1-2 napra a hajmosást.

Ha sok hajfixálót vagy zselét használsz is zsírosodhat vagy ha sokszor beletúrsz/hozzá nyúlsz.

Én nem rég vettem meg a Garnier fructis citrus detox samponját ami nekem nagyon bevált (zsíros hajra való).

De a gyógyszertári samponok is nagyon jók voltak, bár én eredetileg más céllal vettem őket (pl. selsun blue-tól nem annyira zsírosodott)

De ha a hajmosás végén leöblíted hideg vízzel is segíthet vagy hajmosás előtt kamillás vagy valamilyen gyógynövényes főzet.

Talán még a gyógynövényes samponok is szóba jöhetnek.

Meg a hajmosás módja sem mindegy. A balzsam (ha használsz) ne kerüljön a hajtövekhez és a sampon alaposan öblítsd ki.


De persze ez adottság. Mivel fiatal vagy a hormondjaidtól is lehet vagy ha valamilyen tartósabb betegséged van/volt.


Remélem tudtam segíteni. :)

2017. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az első válaszoló nagyon jó dolgokat írt. Én meg ezek mellett ajánlanám az almaecetet (kb 1-2 deci ecetet hígíts fel háromszor ugyanennyi vízzel és ezzel öblíts le a hajad), vagy próbáld ki azt, hogy a balzsamot (ha használsz) viszed fel először, és csak utána a sampont.
2017. ápr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom amiket írtatok. :) Egyébként csak akkor használtam balzsamot amikor hosszú hajam volt és annak már több, mint 4 éve, haha. Ma már csak ilyen habot szoktam rátenni hajmosás után még a vizes hajamra, hogy úgymond a helyén legyen mert különben mindig az arcomba lógna. Ja és most csalánsampont használok. (persze sok mindent kipróbáltam már)
2017. ápr. 16. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!