Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikortól számít leégésnek? Az...

Mikortól számít leégésnek? Az ajánlott időt minden nap lenapozhatom?

Figyelt kérdés

Tegnap napoztam, kicsit piros lettem, ma reggelre teljesen elmúlt. Ez gondolom nem leégés. Honnantól számít leégésnek? Mi az egészséges mérték?

Már van egy kis barna színem. Időkép UV térképét szoktam nézni. Az ott javasolt időt (dél körül általában 15 perc) minden nap ledolgozhatom?

Eddig össze-vissza napoztam, volt, hogy 4-5 napot is kihagytam, de most már lesz időm mindig, ezért kérdezem.

Tervem szerint minden nap 11:45-től 11:15-ig napozok, persze ezt az időt felfogom vinni fokozatosan, mert tudtommal ha már barna az ember, nem annyira "káros" a nap.

És az időképen feltüntetett javasolt napozási idő azt jelenti, hogy a hátamra is 15 percet, és a hasamra is 15 percet napozhatok? Vagy összesen 15 perc?


2017. máj. 29. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Dél körül biztosan nem javasoltak egyetlen egy percet sem.

A 15 perc valószínűleg az, hogy ennyi idő alatt már nagyon csúnyán le lehet égni.

Ne napozz 11 és 14 között. Egyébként is csak magas faktorszámú napozóval. Kezdetben 50-es, később lehet csökkenteni 30-asra.

A leégés mindig veszélyes, akkor is, ha már barna vagy, csak akkor később égsz le, mintha még tök fehér lennél.

De fényvédő nélkül mindig ártalmas a napozás.

2017. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miért károsabb délben 15 perc napozás, mint 15:00 után 1 óra??

Tudtommal a napozás összeadódik, és nem az erősséggel van baj, hanem a mennyiséggel.

14:00 után biztosan nem fogok napozni. Régebben már elhittem ezt a hülyeséget, és csak beleuntam az egészbe. Nem a kinti melegben akarok aszalódni, hanem barnulni akarok.

2017. máj. 29. 10:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért érik jobban déli dűlőn a szőlő, mint síkságon?

A nap beesési szöge is számít, ami délután alacsonyabb.

2017. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2: nem írtam, hogy délután 1 órát napozz :)
2017. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon függ a bőrtípustól, mikor égsz le. Van, akinek 10 perc elég, nekem tavasszal az első napozáskor is kell legalább 3-4 óra, hog kicsit megpirulja, ami még nem leégés (bebarnul, nem hámlik le).

A déli órákban ne napozz, inkább reggel és délután. Az nem baj, ha kihagysz akár több napot is. Addig napozz, míg nem kezd el pirosodni a bőröd. Végül szépen lebarnulsz, és akár egész nap kinn lehetsz, nem égsz le. Tudom, hogy ez hihetetlen, de az én gyerekkoromban sokat dolgoztunk a földeken, vagy egész nap a strandon voltunk árnyék nélkül és nem égtünk le. Persze tavasszal az első alkalmakkor oda kellett figyelni.

2017. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5: szerintem a mostani napsugárzást, UV sugárzást nem lehet a gyerekkorunkhoz hasonlítani. Akkor még direkt napot vonzó olajjal kenték magukat az emberek. Most meg még a barnább bőrűek is simán megégnek napvédő nélkül.

Régen, kb. 30 éve még az én világos bőröm is simán csokibarnára barnult, leégés nélkül. :)

2017. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Annak számít, és ne napozzál. Sehogy se egészséges, csak a megadott időszakban kevésbé kockázatos.
2017. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mi változott volna, még az ózonlyuk mérete is csökken folyamatosan 20-25 éve... Túl civilizáltak vagyunk és elszoktunk a naptól, melegtől.
2017. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én pont dél körül szeretek napozni, mert akkor látszik a legjobban. Igaz sosem égek le szinte.

Talán olyankor amikor nyaralás van vízparton és egész nap suttetem magam....

2017. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!