Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tégelyes kozmetikumok?

Tégelyes kozmetikumok?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több, általam kedvelt kozmetikum tégelyes kiszerelését szűntetik meg. Én szinte mindenből igyekszem ilyen kiszerelést venni, sokkal jobban szeretem, nekem praktikusabb, látom mennyi van benne, mikor kezd fogyni, el tudom használni az utolsó cseppig, pont annyit tudok belőle kivenni, amennyire szükségem van, és szerintem jobban is néz ki, sokkal "gusztább" egy krém egy helyes kis (vagy akár nagy) tégelyben, mint egy összenyomorgatott tubusban.

Tudom, hogy mostanában szokás fujjogni a tégelyekre, mert bacis lesz, meg undi koszos kézzel bele nyulkálni... Nálam ilyen probléma nincs, eszembe nem jutna, hogy ne tiszta kézzel krémezzem magam, akár flakonból, akár tubusból, akár tégelyből.

Talán vannak itt hozzám hasonlóak, akik tudnak ajánlani viszonylag jó minőségű tégelyes kozmetikumokat. Most éppen szemkörnyékápolót keresek, régebben használtam a Nivea visage kis kék tégelyes szemkörnyékápolóját, nagyon bevált az én bőrömre, de persze megszűntették... De egyéb krémeket is ajánlhattok :)



2017. máj. 29. 18:45
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:
42%

Pedig egyáltalán nem praktikus. Egyrészt nem higiénikus, másrészt nagyon sok összetevő érzékeny a fényre, levegőre stb. Ha te minden nap kibontogatod, mire a tégelyed feléig érsz, inaktiválódik a fele hatóanyag a tégelyben.

Egy sima hidratálókrémnél mondjuk majdnem mindegy, de egy drágább, instabil antioxidánsokat, peptideket tartalmazó krémnél abszolút hiba ilyen csomagolást választani a gyártó részéről.

2017. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha koszos kézzel krémezel tubusból, akkor az pont annyira nem higiénikus, hiszen a koszt is magadra kened a krémmel együtt. Én mindig kezet mosok mindenféle krémezés előtt.

Ha a tubust/flakont kinyitod, akkor is érintkezik a krém levegővel (szerintem).

2017. máj. 29. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!