Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó ha így ápolom a hajamat?

Jó ha így ápolom a hajamat?

Figyelt kérdés

Hosszú, barna hajam van (természetes barna), hetente 1-2x szoktam vasalni. A vége kicsit száraz, töredezett. Minden 3. nap szoktam megmosni, Avonos 2 az 1-ben sampon és balzsammal, (fehér tégelyes, zöld kupakos) utána pedig Kallos tejproteines hajpakolást teszek rá. Nem minden mosás után, hanem kb. minden 2. mosásnál. A hajvégemre Avonos szilikonos hajvégápolót használok, rendszerint mosás után amikor még kicsit nedves, és vasalás után rögtön.

Mivel a szilikonos nemsokára elfogy, van itthon ricinus olajam, és arra gondoltam azzal kenem a hajvégeimet (olcsóbban is megúszom). Jó ha így ápolom? Köszi a válaszokat. Ja és gondolkodom a GlissKur spray-s balzsamján csak nem tudom melyik lenne nekem a megfelelő.


2010. máj. 24. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A ricinus dologban nem tudok segíteni, de amúgy kb én is így ápoltam, mert nekem is tök ugyaniylen a hajam, csak más termékeket használtam, és szerintem ez jó.

Mivel heti 2x vasalsz hajat, gondolom a hajmosás után szoktad, én is így csináltam fél évig, ugyanilyen hajam volt, mint neked, és eléggé elcsesződött.Pedig erős a hajam, de mégis szárazabb lett, de a legrosszabb, hogy nagyon töredezett.Én azt ajánlom, hogy heti 1x vasald csak a hajad, és a többi "vasalatlan hajú" napon oylan frizurákat csinálj magadnak, amelyek jól állnak vasalás nélkül is.

Amúgy ezt nem íratd, de mindemellé fontos az is, hogy jó fésűket használj.A hajadat soha ne tépd, mindig a hajvégeknáél kezd a fésülést, és ha az alját kifésülted haladhatsz fölfelé, majd az egészet fésüld ki.

Én természetes szőrből készült hajkefét használok, és midnen este lefekvés előtt kifésülöm a hajam egy iylen nagy hajkefével.Itt van kép róla:


[link]

2010. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elolvastam még 1x, és most látom, hogy heti 1-2-t írtál, nem 2-t.Bocsi, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam:P
2010. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. máj. 24. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


nekem is hosszú természetes barna hajam van és a citromsárga színű gliss kurt használom,amire az van írva hogy hosszabb szálkásodásra hajlamos hajra,szerintem az az egyik legjobb meg finom is az illaat és nekem kevésbé törik a hajam sőt egyáltalán nem ,nyilván időközönként járni kell fodrászhoz hogy azért a végét levágja.

Én is hetente egyszer vasalom ha vasalom és a loreal krémes rózsaszín flakonu hővédőjét használom,szerintem te is használj hővédőt.A szilikonos hajvégápoót inkább vasalás után szokták használni.a ricinus olajos dologgal kapcsolatosan szerintem macerás azt kimosni,meg inkább az egész hajra szokták több óráig felrakni pakolásként.

A 2 az 1 ben samponok meg tudtommal nem olyan jók.DE próbáld ki hoyg neked mi a legmegfelelőbb.

2010. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!