Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó hajvvég ápolókat tudnátok...

Jó hajvvég ápolókat tudnátok ajánlani festett vasalt hajra?

Figyelt kérdés

Mi a titka az egészséges hajnak? Van itt valaki aki nagyom benne van a témában?

Közép barna (szőkétől festett) hajam van. A hátam negyedéig et kb. Sajnos muszáj gondoritenem merz anélkül nincs tartása. Viszont ez nagyon igénybe veszi és felek hogy nagyon hamar eltörne ha így folytatom. Arra gondoltam hogyha talan találnék egy jó hajveg ápolót és pakolást plusz használnék ilyen sprayt ami védi a kiszáradástól, és ricinus olajos pakolast is használnék, akkor nem roncsolódna annyira. Tudnátok mondani ilyen jó termékéket? Esetleg aki jobban benne van a témában írna és segítene a szerencsétlen hajamnak hogy egészséges legyen amennyire lehet festés és formázás igénybe vétele alatt? :D



2017. aug. 12. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A Kallos pakolásai jók és olcsóak. Olajból nekem eddig egyik márkás sem vált be, viszont a tiszta kókusz- illetve argánolaj csodát művel. :)


Ettől függetlenül, szerintem ne formázd mindig hővel. Este picit bevizezed, befonod vagy felcsavarod, alszol, reggelre tök szép lesz. :)

2017. aug. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Hajvégápolóból én a Gliss Kurt tudom ajánlani, ha drogériás kínálatból szeretnél választani. Én évekig használtam, szépen rendben tartotta a hajvégeimet, bár hozzáteszem, hogy én gyakran vágok is a hajam végéből. A Pantene márkának is jó a hajvégápolója. Internetről is tudsz rendelni, onnan a Schwarzkopf BC hajvégápoló krémjét tudom neked ajánlani (kis fehér tubusban van, bordó a teteje).


A hajvégápolón kívül sok más kencével is tudsz tenni a hajad egészségéért. Ha van rá időd, hajmosás előtt pár órával tehetsz a hajadra különféle olajakat (kókusz, argán, ricinus). Ezek puhítják, fényesebbé teszik a hajat és táplálják.

Samponból szintén válassz olyat, ami olajat tartalmaz! Ilyen van a Gliss Kur márkától, az Elseve-től és a Fructis-tól például. A samponon és balzsamon kívül hajmosáskor használj hajpakolást, vagy ha nagyon sérült a hajad, akkor a balzsam helyett mehet a pakolás. Hajpakolásból ami olcsóbb, de hatásos, az a Serical Latte, valamint nekem bevált még a Fructis Goodbye Damage hajpakolás is. Ha drágább fajták is szóba jöhetnek, akkor Kerastase vagy TIGI. Ezekből is kapható festett hajra való változat.


Mosás után tegyél a hajadra hajolajat! Nem kell sok, mert elnehezül. Az Aussie vagy a Wella hajolaja nagyon jó. Én most Schwarzkopfot használok és elégedett vagyok vele. A hajvégápolót csak az utolsó 5-10 centire tedd! Ezen kívül a hővel történő hajformázáskor használj hővédő spray-t.

Ha teheted, ne vagy csak ritkán használj hajszárítót! Ha meleg van hamar megszárad magától is a hajad és nem fázik meg a fejed.


A kívülről történő ápoláson túl figyelj oda a belülről való táplálására is! Gondolok itt a vitaminokra és ásványi anyagokra, mert ezekre is szükség van az egészséges hajhoz.

2017. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!