Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 17 évesen normális hogy...

17 évesen normális hogy kopaszodom?

Figyelt kérdés
Nagyon szőrös alkat vagyok, mellkas, has, hát, váll mindenem csupa szőr, de a fejemről meg hullik ki a haj. Másnak is ilyen, mit kezdjek vele.

2017. aug. 20. 15:49
 1/7 anonim válasza:
Nem kell megijedni! Mennyi haj hullik ki? Par szál vagy jelentősebb mennyiség? Fordulj bőrgyógyászorvoshoz!
2017. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A fejem tetején ritkul, meg elől már jó magas a homlokom.

Tehát nagy mennyiségben.

2017. aug. 20. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak nem az őseidtől örökölted, akkor még elég korai a kopaszodás. Én orvoshoz fordulnék a helyedben.
2017. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet örökletes apa kopasz, de ő 40 évesen kezdett kopaszodni, és nem annyira szőrös mint én.
2017. aug. 20. 16:02
 5/7 anonim válasza:

Ennyi idősen ez nem normális és még öröklésnek sem tudható be.


Lehet, góc van a szervezetedben. Az okoz hajhullást. Például fogászati góc. Vagy a mandula. Fogászaton góckeresést kell kérni csinálnak panoráma felvételt, és ha találnak akkor legyökérkezelik. Viszont sok esetben a mandula is produkálhat ilyen tüneteket még fiatalon is. Ilyenkor a mandulát el kell távolítani.

2017. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 osterban válasza:
Normális. Én is pont ennyi idősen kezdtem. Bőrgyógyászatra elmentem vele akkoriban, de mondták, hogy ez van, ezzel nem lehet mit csinálni. Mivel mondtad, hogy szőrös is vagy, nyilván sok tesztoszteron van a szervezetedben, és a tesztoszteron bomlásterméke a DHT, ami a kopaszodást okozza. Ha erre érzékeny a hajad, és egyértelműen az, akkor kihullik. Legfeljebb lassítani tudod valamelyest a folyamatot gyógyszerekkel. Nekem is nehéz volt ezt feldolgozni 17 évesen, de aztán hamar rájöttem, hogy nem dőlt össze a világ. A csajozás ment, más okból meg miért zavarjon.
2017. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ebben a korban jött elő a kopaszodás. A családom összes férfitagja kopaszodik szóval várható volt :D.

Ami érdekes, hogy én kezdtem a legkorábban, a többiek 25,30 környékén.

Ha nagyon aggódsz keress fel egy bőrgyógyászt.

2017. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!