Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás, mitesszerek? Valaki...

Pattanás, mitesszerek? Valaki hasonló helyzetben volt? Hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok.

Körülbelül 12 éves korom óta pattanásokkal és mitesszerekkel küzdök, az arcomon vannak már csak jelenleg, régen a hátamon is voltak és a mellkasomon, habár ott még mindig vannak eltömődött pórusok.

Amennyi krémet én már kipróbáltam erre azt fel sem tudnám sorolni, jártam egy hosszabb időben kozmetikushoz, hogy nyomkodja ki az arcomon lévőket, az sem hozott tartós megoldást. Szedtem tavaly egy antibiotikumot (nem emlékszem a nevére), az sem mulasztotta el őket, viszont jól tönkretette a hasam.

Fél éve étrendet váltottam, ebbe beletartozik, hogy nem eszek cukrot, amire biztosan érzékenyebb volt a szervezetem, mert amióta nem eszek nincsenek nagy,fájó duzzadt pattanásaim, csak ilyen kissebbek. Viszont mitesszerek még mindig rengetegen vannak és jönnek elő folyamatosan.

Nem jelentém azt ki, hogy zsíros a bőröm, mert egyáltalán nem érzem annak tapintásra sem. Lehet tévedek.

Nem vagyok már hajlandó gyógyszereket szedni meg krémekkel kenni magam folyton, mert egyszerűen nem használnak, és a gyökerét akarom ennek megszüntetni. :(

Most ősszel felakarnak írni egy újabb gyógyszert, a Roacutant, de nem akarok ilyen agresszív gyógyszert sem szedni.

Tisztítom is a bőröm reggel, este, most 2 napja használok fekete szappant, úgy hallottam ez jó rá. ( a só szappan sem használt)



2017. aug. 23. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is kb annyi voltam mint te mikor kezdődött és kb annyi mikor elmúltak úgy ahogy, de igazából sosem lehet megszabadulni tőlük, a zsíros bőrtől meg pláne nem. Évek teltek el, de mind a mai napig kenem magam tonikokkal, muszáj.

A Roacutan is megvolt, sz @ rt nem ért.

2017. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tota s 3%, krém, ősszel pedig menj kozmetikushoz, peelingre, hámlasztasra.
2017. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
BHA savas hámlasztást próbáltad már? Hasonló cipőben járunk és nekem ez a következő reményem. Most ősszel fogom elkezdeni. Elvileg csökkenti a mitesszerek számát és méretét.
2017. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azt még nem
2017. aug. 23. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!