Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » El kéne mennem ismét bőrgyógyá...

El kéne mennem ismét bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Amennyire lehet röviden megfogalmazom a történetem:

Nagyjából 12 éves korom óta van tucatnyi pattanásom nem néhány hülye foltról beszélek, hanem rengetegről. 13 évesen vitt el édesanyám bőrgyógyászhoz 2 évig az előírtak szerint folyamat mentem kontrollra, közben bevettem pontosan mindent amit felírt, ill. kentem. Ez a mellékesebb de a mellkasomon és hátamon is vannak. Na tekintve hogy ette a doki a lét és nem viccelek, ha azt mondom, hogy kb. semmit se segített 15 éves korom körül ott hagytuk. Egyébként a gyengébb szerektől kezdve fokozatosan erősebbre váltva antibiotikum kúrát is végigcsináltam és még amíg tartott a kúra se volt javulás. 15 évesen elkezdtem járni kozmetikushoz, na ez már ért valamit. Folyamatosan javult a bőröm mert 2-3 hetente folyamatosan tisztította. Jelenleg 18 vagyok, 3 hetente kozmetikushoz járok, beállít egy viszonylag elfogadhatóbb szintre a bőröm de van pattanás így is bőséggel. Általában pár gyulladt és rengeteg kis apró, amik nem pirosak, ezért viszonylag kevésbé szembetűnőek. De a kozmetikus se javít már ennél többet, csak szinten tudja tartani, mivel úgy néz ki a dolog, hogy kitisztítja, fél hét, mire begyógyul utána, aztán 1 hétig tök szép, aztán elkezdenek megint előjönni, és 2,5-3 hét után már mintha el se mentem volna ugyan olyan. Szóval hiába járkálok arra jó, hogy szinten tartsa, egy azt mondom, hogy elfogadható szinten, de mivel folyamat újraképződik el csak nem tűnik.

Na a fő kérdés az lenne, hogy megérné-e felkeresni egy másik bőrgyógyászt és újabb gyógyszeres kezelésnek nekiesni? Aki jártas a témában és tudja, hogy a bőrgyógyásznak, kozmetikusnak milyen ára van megbecsülheti, hogy 6 év alatt mennyi pénz ment el rájuk, szóval nem a pénzt sajnálom.

Én inkább félek, attól, hogy valamit elcsesz, és rosszabb lesz mint jelenleg. Ismétlem most se szép de legalább közösségbe merek menni. Annyira rossz volt a helyzet hogy 14-16 évesen nem mertem barátkozni, sehova eljárni.

Minden pénzt megadnék annak a dokinak, aki képes lenne megszabadítani tőlük, de félek hogy elkezdek megint valami kezelést és rosszabb lesz abba tuti kikészülnék.



2017. szept. 8. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, irány a doki

Ill javaslom a gasztroentetológust is

2017. szept. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt a hátadra, mellkasodra. Ha ez bevált, akkor próbáld ki az arca valót is. Férjem tinédzser kora óta küzdött úgy mint te. Most 35 évesen végre rátaláltunk, most tiszta a bőre.

[link]

2017. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!