Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kellene összefognom a...

Hogyan kellene összefognom a hajam?

Figyelt kérdés

És itt nem valami különleges copfozási technikára gondolok, simán a hajgumival való copf készítésére. Ugyanis sajnos elég nagy nyűg tud lenni egy szimpla copf elkészítése is. Próbáltam úgy, hogy lejjebb fogom, úgy, hogy lehajtom a fejem, és úgy fogom össze feljebb, valahogy sehogy nem tudom úgy összefogni, hogy a hajam jól álljon. Valahol mindig "kiáll" és nem illeszkedik tökéletesen a hajgumiba.Ez akkor is így van, ha frissen mostam meg a hajam. Felgumizás előtt többszázszor körbefésülhetem, ugyanúgy rosszul áll, ha már összefogtam. Fodrászomat is kérdeztem a dologról, mert azt látom, hogy más csak fogja a hajgumit, összefogja nagyjából a haját, és problémamenteset felcopfozza, míg nekem ez hosszú percek szenvedése, hogy legalább álljon valahogy, és még akkor sem tökéletes. Az ő válasza erre az volt, hogy rengeteg hajam van, ráadásul elég vastagszálú. És mivel van súlya, így jóval nehezebb összefogni.

Ti mit tudnátok tanácsolni, hogyan kellene mégis összefognom a hajam?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2017. okt. 11. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen hajam van, iszonyat szenvedés normálisan kinéző copfot csinálni, sokszor nem is sikerült, frissen mosott hajjal pláne nem. Amikor nagy ritkán copfban volt a hajam, úgy sikerült, hogy legalább 3 nagyon erős gumit beleraktam, ez tartotta valamennyire, bár így sem volt tökéletes, és a szoros copf nagyon húzta a hajam, a nap végére mindig fejfájásom lett tőle.

Én sem értettem, hogy csinálja más, hogy 2 másodperc alatt összegumizza a haját és normálisan áll, azt hittem én vagyok nagyon béna, ezért egyszer megkértem a fodrászt, hogy csinálja meg nekem, na neki sem sikerült, és ő is ugyanezt mondta, az én hajam erre nem alkalmas. Azóta inkább levágattam fokozatos vállig érőre, és nem bajlódok hajgumival.

2017. okt. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja és vigasztaljon a tudat, hogy bár tényleg elég macerás az ilyen haj, de sokan meg pont ilyet szeretnének. Tőlem már sokan megkérdezték, hogy hol csináltattam ilyen klassz póthajat, hogy teljesen igazinak néz ki, és volt, aki nem hitte el, hogy ez mind a saját hajam :)
2017. okt. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A vastagszálú hajat sajnos nehezebb felkötni. Viszont a bársonyos fodros hajgumik (ilyenek: [link] ) segítségével a legkönnyebb lófarokba összefogni a hajat. Ezek nem húzzák, nem fájnak viselés közben, és jól megtartják a copfot (ellentétben a telefonzsinórossal).
2020. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!