Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Fahéjas arcpakolástól...

SOS! Fahéjas arcpakolástól kipirult a bőröm! (nagyon) Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokszor csinálok itthon pakolást, főleg mézhez keverek kurkumát, fahéjat, zold agyagport, élesztőt, stb. Eddig semmi gond nem volt a fahéjjal (olvastam is persze h érzékeny bőrűek kipirulnak tőle, óvatosan kell használni) és csodálkoztam is, h nekem nem csíp, nem pirulok tőle, pedig elvileg érzékeny bőröm van viszonylag. Most elfogyott a fahéj, és anyukám más márkájút hozott, és azt tettem a pakolásomba, éreztem is h kicsit bizsereg de nem foglalkoztam vele annyira... azért hamarabb lemostam, és nagyon piros az egész arcom!! Bekentem simán mézzel, rajtahagytam 15-20 percig, amikor nagyon lefolyt már akkor lemostam. Most aloe vera géllel kentem be, de még mindig nagyon piros... Kb egy órája tettem fel a pakolást, és 15 perc után mostam le (10 órakor kb). Van valami tippetek, mi segítene? Mikor múlik el? Járt már valaki így?

2017. okt. 13. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A fahéj erős vérbőség fokozó! Ezért pirul ki a bőr tőle. Amit tehetsz hogy nem teszel a pakolásba.
2017. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elöször is ne kenegesd mindennel, mert a börödnek pihenni kell, nem pedig újabb stressznek kitenni. Most meg hideg vízzel és utána ne csinálj vele semmit.


Máskor meg ha elkezd bizseregni a böröd, akkor azonnal nézz utána, mert az azt jelzi, hogy ingerli valami a börödet, és az sosem jó.

2017. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!