Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti milyen termékekkel ápoljáto...

Ti milyen termékekkel ápoljátok a bőrötöket?

Figyelt kérdés
Arcot, testet.
2017. okt. 19. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Víz... nézd meg miket tartalmaz az a sok sz***r amit az emberek magukra kennek. Keress rá az összetevőkre a neten és utána próbáld kimondani, hogy "bőrápolás".
2017. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A víz max. tisztít, te hülye, nem ápol.
2017. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Testápolót rendszeresen használok, mert nyár kivételével kiszárad a bőröm. Neutrogena vált be leginkább. Az nem hagy zsíros érzést, de van hatása.

Arckrémek közül nagyon sokat kipróbáltam, de soktól pirosodott vagy pattanásosodott az arcom. A Clinique termékek váltak be. Mostanában a moisture surge krémet használom.

Más különösebb ápolásra nincs szükségem.

Néha leradírozom az arcom. Az változó, hogy mivel.

2017. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Húha, első! :D

Annyiban igaza van, hogy a káros összetevőket illik hanyagolni, főleg ha érzékeny is vagy rájuk, de még mindig hamarabb választanám pl. a garnier arckrémet, mint a semmit...


Testápolóból 3 fajtát használok, de csak kényelmi szempontból. Amikor sietek vagy nincs kedvem pepecselni, akkor zuhanyzás közbenit használok. Ebből a nivea a leghatékonyabb, amit én próbáltam eddig, de az isana-nak már szebbek az összetevői, ha magad kevered ki, akkor pedig még hatékonyabb is lehet egy sima testápolónál. :) Legjobb a sheavaj + tetszőleges (pl.szőlőmag) olaj 60-40%-ban. De ha csak az olajat használod erre a célra is nagyon jó.

A sima testápolóm Balea med, nem csak olcsó, hanem kíméletes is. Testvajakat pedig nagyon ritkán használok, annak külön hangulata van, egy külön ceremónia. Manna, pompom, yamuna stb. Ezek mind jók. :) Tőlük ajánlom amúgy a sima testápolókat is.

A lényeg, amire szeretnélek rávezetni, hogyha fontos az _egészséges_ bőrápolás, akkor a tipikus divatkrémeket ne vedd, pl dove, baba, de akár a fentebb említett nivea is ide tartozik... Viszont a túlárazott "csúcskategóriás" termékek pénzkidobásnak számítanak, valójában nincs bennük semmi több, csak a márkanév, reklám, ilyesmi.


Lábra egy jó zsíros lanolinos krémet használok, amibe külön csepegtetek teafaolajat, ez egy kicsit fel is frissíti és fertőtleníti is.


Kézre is érdemes szerintem (25+) esténként egy öregedésgátló (retinol) krémet alkalmazni, nappal pedig igény szerint egy alapkrémmel kenegetni.


Szőrtelenítés után egy aloe verás nyugtató vagy teafás fertőtlenítő gélt/krémet is célszerű használni.


Arcra a lehetőségek tárháza végtelen... Esszenciák, emulziók, szérumok, krémek, pakolások, maszkok, fizikai-kémiai-biológiai hámlasztók, ápoló vizes spray-k.

Én nagyon kísérletezgető vagyok ebben a témában, de megvannak az alap dolgok amiket mindig használok:

Nappalra C-vitaminos szérum, könnyű arckrém, fényvédő (télen is), koffeines szemkrém. Estére szalicilsavas hámlasztó, valamilyen szérum (most fermentált élesztőgombás), retinolos sheavajas arckrém. Heti 1X neem olajos pakolás (van a Himalayanak, nem rossz, de a saját mégjobb) és heti 1X egy fátyolmaszk, mikor milyen.

Főként koreai termékeket használok, nem tudom, érdekelnek-e konkrétabban. Illetve rosaceára használok egy általam kikevert olajat, ez egyéni igény. Szemfesték lemosásra pedig ricinus+oliva/napraforgóolaj (hidegen sajtolt, nem étkezési).


Szerintem egy alap hidratáló arckrémre (olajok, vajak, növényi kivonatok, hialuronsav, kollagén) mindenkinek szüksége van, ami nem kell, hogy drága legyen. Ezen felül nagyon ritka az, akinek hibátlan normál állapotú bőre van, mindenki másnak pedig célszerű lenne használnia valamilyen terméket, ami kifejezetten a problémájára készült. Ez lehet száraz, zsíros arcbőr, pattanások (a megoldás nem alkohol vagy fogkrém..), tág pórusok, pigmentfoltok, elszíneződések, rosacea, akne, öregedő arcbőr, petyhüdt arcbőr...sokminden.

Az öregedésgátló hatóanyagok használatának kezdetét én 25 évre tenném, ezek csak és kizárólag a retinol, a c-vitamin 10% feletti koncentrációban (alatta is hasznos, csak másra), és az AHA savas hámlasztó.

A többi hatóanyag (népszerű a q10, hialuronsav, peptidek, kollagén) "csak" feltölti nedvességgel a bőrt, azaz látszólag ránctalanítanak, egyéb esetben nem épülnek be túl jól vagy fel sem szívódnak. Amúgy nagyon hasznosak. :)


A legfontosabb a rendszeresség és következetesség, mint oly sok mindenben. :) Ha valami irritál, csíp, pattanásokat okoz, azonnal abba kell hagyni a használatát, megnézni melyik összetevő lehetett a ludas és határozottan kerülni onnantól kezdve. Mert alapszabály, hogy összetevőelemzés után veszünk meg egy kencét, nem miután elolvastuk, hogy a gyártó milyen butaságot ajánl. (Kedvencem a zsíros, pattanásos bőrre való termékekben a második-harmadik helyen erősen komedogén "hatóanyag" vagy ha ugyan erre a bőrtípusra alkohol alapú "hidratáló"krémet gyártanak.)

2017. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:

sminklemosó, arclemosó, van kétféle tonikom, kétféle szérumom, egy szemre való szérumom, háromféle hámlasztóm, egy hidratáló + fényvédő, agyagos maszk meg hidratáló fátyolmaszkok.


Testre van egy sima testápolóm, egy erősebb, amit akkor használok, ha előjön az ekcémám, meg egy hámlasztós testápolóm.

2017. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arcra csak Clinique és Lush termékeket használok.

Testre pedig Body Shop és Nivea testápoló, a legjobbak.

2017. okt. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak Balea termekeim vannak mer' csoro vagyok :D testapolobol mindig mas mert telen vagy hidegben med jelzessel ellatott flakont veszem meg, nyaron pedig a fürdés kozbeni lemoshatobol a narancssargat. Arcomra van valami arclemosom, de egyik se er semmit csak a fertotlenito szappan, napi 2x es a sudocrem :D van arcradirom es maszkom is, egy ket hetente izzitom őket be. Meg kezkrem, ilyen "lazító" hatasu labra valo testapolo szerusegem van, az nagyon isteni.
2017. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!