Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Alapozón át barnul a bőr?...

Alapozón át barnul a bőr? Káros lehet az alapozó mindennapi használata?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

az alapozón át nem barnul a bőr.

igen káros, (nyáron mikor erős a napsütés akkor különösen az úgy hogy próbálj olyat beszerezni ami véd a napsugárzás ellen is azon felül, hogy alapoz) gondolj bele hogy egész nap vegyi anyagok vannak az arcodra kenve!!Ha mindig van rajtad alapozó, szerezz be egy jó sminklemosót és minden este alaposan tisztítsd meg az arcodat vele! Ne felejts el ilyenkor egy jó adag krémet is kenn az arcodra mert az alapozó állandó viselése nagyon kiszárítja és megöregíti a bőrt.

2010. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jól megválogatod az alapozót, akkor nem káros. Tény, hogy "vegyi anyagok" vannak így az arcodom, ám ezek a cuccok kevésbé károsak mintha a szmog, a por és a szennyezett levegő összetevői közvetlenül az arcodra tapadnának. Én pl. mindig uv-szűrős alapozót veszek ( a Clinique a legjobb), mivel a naptól mindig kiragyázok, hazavágja a bőrömet. Ha alapozó van rajtam, az megvéd. Télen általában kevésbé használom, mert akkor alapból szebb a bőröm és ugye nincs akkora uv-sugárzás sem. Évek óta alapozózom az arcom és semmi káros hatást nem vettem észre. Viszont este tényleg mindig mosd le és az arclemosóból is érdemes a minőségibbeket választani.
2010. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, ha minden este alaposan lemosod az arcod, és megfelelően hidratálod. Télen még jótékony hatása is van, mivel megvéd a szennyeződésektől, de csak akkor ha este lemosod mint imént irtam. Nyáron viszont nem tanácsos..Egyáltalán nem...Főleg amikor süti a nap az arcodat...
2010. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!