Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikorra múlt el teljesen a...

Mikorra múlt el teljesen a pattanásosságotok? Ti is tapasztaltatok hasonlót?

Figyelt kérdés
18 voltam, mikor teljesen átváltozott az arcbőröm, zsíros és pattanásos lett. Jó ideig az egész arcom tele volt vörös foltokkal, majd fél évvel ezelőtt a homlokomról nyom nélkül eltűntek a pattanások. Most már csak az arcom két oldalán és az államon vannak, viszont mintha elkezdtek volna lejjebb vándorolni: a nyakamon is megjelent már egy-két kósza dudor. Jelenleg 24 éves vagyok. Veletek hogy történt? Mikorra múltak el a pattanásaitok? Ti tapasztaltatok az enyémhez hasonló "vándorlást"?

2017. dec. 23. 22:27
 1/3 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha nem figyelnék oda a bőrömre, még mindig lennének. Most 26 vagyok. A legrosszabb olyan 20-23 között volt, az elmúlt pár évben nagyon szépen kitisztult, arcomon hormonális pattanás jön ki egy-kettő, meg ilyenkor télen néhány a hátamon/vállamon.

Nem igaz, hogy a kor előrehaladtával mindig elmúlik az akné. Ha tényleg fiatalkori hormonális változás okozza, akkor esetleg, de ezer meg egy más oka lehet a pattanásoknak.

Ismerek olyan 40 évest, aki még mindig küzd vele.

2017. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem különösen hamar kezdtek el megjelenni, olyan 10-11-12 évesen.

13 êves koromra kezdett elmúlni, magától. Most is kijön néha pár de nem vészes.

Mosd sokat tiszta vízzel, az segíthet.

14/L

2017. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:

Nekem is lenne még ha hagynám. Sajnos nagyon hosszú ideig voltam pattanásos, olyan 12 éves koromban megjelentek és 16-ig rettenetes nagy gyulladt aknék tenyésztek az arcomon, hátamon, de még a mellkasomon és a felkaromon is. Gimis koromban némiképp csökkentek de csak huszonévesen lett olyan a bőröm, hogy megessen hogy egy darab se legyen rajtam épp. Azóta vagy hormonális okból jön ki vagy kaja miatt vagy pl. amikor gyárakban diákmelóztam, kicsípte a por és az izzadtság a bőröm és begyulladt. A kajákra figyelek, a hormonálisokat igyekszem megelőzni (általában a menstruáció előtti héten rügyezek, ezért már előtte elkezdem kenni a fejem egy fertőtlenítős szárítós cuccal és így van hogy teljesen megúszom), a gyári melónak meg hálisten már vége, annyi hogy nyáron gyakran mosok arcot és többször zuhanyzok.

27xx

2017. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!