Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőke festék szőkítés helyett?

Szőke festék szőkítés helyett?

Figyelt kérdés
Világosbarna hajam van, kékre volt színezve Manic Paniccel, de már szinte teljesen kikopott. Félek, hogy a szőkítés tönkretenné a hajamat, így arra gondoltam, hogy először befestem rendes festékkel platinaszőkére, aztán arra színezek rá kékkel. Első színezésnék a világosbarna hajamból szép élenk kék lett, de már csúnya volt a színe mikor másodszorra színeztem. Mennyire működne úgy, ahogy leírtam? Aggódom amiatt, hogy a szőkítés kiszedi a pigmenteket a hajból és azt pótoljuk vissza festékkel/színezővel, de gondolom ez szőke festéknél nem így működik, ezáltal talán nem lenne olyan szép és tartós a kék színező.

2018. jan. 9. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szőke festékkel csak akkor leszel eredményesebb, ha magasabb peroxidot teszel bele, mondjuk 9-est. Viszont az nagyon roncsolja a hajat, nekem így elcseszte a fodrász egyszer. Máshogy mutatna a kék szín, ha előtte simán szőkére fested, ez így van. Én egyáltalán nem javaslom az otthoni kiszőkítést, a festést is csak úgy, hogy max 6-os hidrogént teszel rá. Meg szerintem annak nincs értelme, hogy kék a hajad és szép színe van, viszont láthatóan kiszáradt és töredezett. De persze a te dolgod, én tuti fodrászhoz mennék vele :)
2018. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
inkább szőkítsd le, minthogy rákenj valami platinaszőke festéket 12-es oxival ami nem is szívná le rendesen és iszonyatosan roncsol is. egyébként meg az sem kopik ki, ugyanúgy kiszedi a pigmentet a hajadból, már nem sötétedik vissza soha
2018. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!