Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőrrel strandra/für...

Pattanásos bőrrel strandra/fürdőbe?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Évek óta nem voltam se strandon se fürdőben, mert kicsit pattanásos a hátam. Nem hatalmas vörös foltokat kell elképzelni de azért látszik.

A fogamzásgátló segített de abbahagytam mert nem akarok éveken át szedni semmit ha közben párom sincs és híztam is tőle.

Elkezdtem szoláriumba járni mert az jót tesz a bőrnek.

Régen (úgy 10 éve) voltam termálfürdőben, az is nagyon jót tett meg a napsütés is, de mindig szégyelltem, hogy ilyen.

Szeretném kipróbálni a svéd masszázst is, de gondolom így egy masszírozó sem szívesen fogadna, és érthető is.

Van másnak is hasonló problémája?


2018. jan. 19. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Az a baj hogy nincs partnered. Egy jó szex partner rendbe teszi a hormonháztartást.
2018. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Az első válaszoló egyébként nem mondott hülyeséget. Olvass utána, a szex szépíti a bőrt.

Nekem a hátamon szerencsére nincs pattanás, de a kozmetikusok nem vállaják a tisztítást? Illetve bőrgyógyászhoz is elmehetnél, kapsz rá valami krémet, ami segíthet. Ha meg annyira nem vészes, akkor menj nyugodtan fürdőbe, hidd el, van rosszabb látvány is.

2018. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Nekem a karomon van allandoan pattanas es combomon.

Jo meleg furdo baba tusfurdovel, utana bepahnten+ kremmel kentem be es ilyenkor eltunnek a pattanasok egy idore.

Ha tenyleg jol latszodnak alkoholos fertotlenito spray vagy ilyen folyadekos vattapamaccsal torold at. Leszaritja

2018. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De, az első válaszoló totál hülyeséget írt, minden proli ezzel jön, hogy a frkát ajánlgatja mint megoldást mindenre. Én pasikban csak problémát látok, nem megoldást, ez minden részükre igaz.

Az alkoholos megoldás csak tüneti kezelés, ami valóban jót tett az a napfény és a gyógyvíz, attól szinte teljesen megszűntek. Az évek alatt persze normalizálódott a helyzet, azért 18-20 évesen sokkal rosszabb volt, ahhoz képest most egy szavam sem lehet (nem a lőcs oldotta meg a dolgot). Csak hát még most sem az a kifejezett makulátlan bőröm van, amit bátran mutogatna az ember.

2018. jan. 19. 09:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Voltam bőrgyógyásznál is vele sok évvel ezelőtt, kaptam rá kenőcsöt meg rázókeveréket meg gyógyszert, a gyógyszertől folyton hányingerem volt a rázókeverék meg átszínezte az összes ruhámat, de egyik sem volt hatásos. Jó száraz lett tőlük a bőröm, ennyit értem el.
2018. jan. 19. 09:07
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem azt ajánlottam, tanuld meg értelmezni az írást.

Én pontosan ezt tudományos oldalakon olvastam, ami biztos így van és igaz lehet.

Nem ajánlottam a farkam.!!!!

De nem csodálkozok hogy nincs partnered , ilyen hozzá állással.

Egyébként meg egy sívó buta nő vagy.

2018. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha ebben a korban pattanásos vagy, és nemcsak kijön néha egy-egy, akkor annak hormonprobléma lehet a hátterében.

Nőgyógyászhoz jársz? Minden rendben? Mert sok olyan probléma van, ami megemelkedett ösztrogén szinttel jár, így a pattanások is előjönnek, pl. ciszta, myoma, endometriózis, stb. esetén.

Én mindenképpen elmennék orvoshoz, és megnézetném a hormonokat, mert ennyi idős korban nem normális a sok, állandó pattanás.

2018. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze, járok rendszeresen, vérvétel is megvolt, ultrahang, mindenféle szűrés, nincs probléma.

Van egy ismerősöm, 50-es nő, neki az első szülés után lett valami irtózatos módon pattanásos az arca. Azaz majdnem 30 éve ilyen a bőre, szegénynek néha nagy, gyulladt dudorok jönnek ki pedig amúgy tök szép nő. Ő is járt már vele mindenfelé az elmúlt hosszú évek alatt, szedett gyógyszer, kent kenőcsöt, volt fényterápia....amit el tudtok képzelni - de akkor is ilyen. Úgyhogy megtanult vele együtt élni csóri nő.

2018. jan. 19. 09:19
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Sószappant próbáld meg, szerintem hatásosabb, mint a sok kence, vagy a bőrgyógyász által felírt cuccok. És legalább nem veszélyes.
2018. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nyugodtan menjél strandra, fürdőbe. Nem tökéletes emberek járnak oda. Én rendszeresen járok és mindenféle ember van. Főleg gyógyfürdőkben, mert oda eleve sokan azért mennek, mert valami problémájuk van.

Másoknak is van pattanásuk, vagy hegeik, vagy szőrösek, vagy hájasak, stb. ...

2018. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!