Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Műraszta/ szintetikus raszta!...

Műraszta/ szintetikus raszta! Hol, milyet, hogy lenne a legtermészetesebb?

Figyelt kérdés
Budapesten ki csinál és fon be ilyen rasztát? Csak kettőt találtam és egyikben se vagyok biztos, hogy még aktív. Mi a különbség a dupla vagy az egyszárú közt (mármint kinézetben, valamelyik természetesebben hat? Fonás technika más, előnyök, hátrányok?)? Kb mennyibe kerülne, ha ceruzavastagtól eggyel vastagabbal csináltatnám (hátközéptől picivel hosszabbra)? A szintetikusnál mindenképp látszódik a hajtöveknél, hogy be van fonva, látszódnak a különböző szekciók? Megéri online rendelni valami olcsóbbat kipróbálás címszóval (ebay, amazon, stb)? Nehéz befonni elsőre úgy, hogy még soha életemben nem csináltam? A természetességre szeretnék törekedni, csak sajnos nem merem bevállalni a rendes rasztát és nem is elég hosszú a hajam hozzá, ezért gondolkodom ezen alternatívaként. Tapasztalatokat is szívesen olvasok akár pozitív akár negatív, illetve ötleteket/tippeket is várok, mert jobban bele szeretnék látni. Aki tud befonni és van tapasztalata ezzel illetve van néhány szabad órája, akkor közösen (természetesen árban megegyezve) útmutatás, technikák, első befonásban benne lennék!

2018. febr. 1. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is műrasztákat készítek, így remélem segítségedre leszek, illetve ha további kérdésed van még, szívesen válaszolok.

Az egy illetve duplavégű tincsek között az a különbség, hogy az egyvégűn lyuk van, amin áthúzod a hajad befonásnál, szóval a tincsek egyesével állnak, jobban hasonlít az igazi rasztához. A duplavégű a közepénél félbehajtva kerül befonásra úgy, hogy csak simán hozzá van fogva a hajadhoz 3. tincsként. Ezt akkor ajánlom, ha kevés a saját hajad, és az egyvégűvel nem lenne olyan szép, vagy ha a hajszinedtől eltérő műrasztát akarsz, de nem akarod, hogy látszanak a fonások, ilyenkor a hajadhoz font fele megegyezik a hajszíneddel.

Magamnak mindig egyvégűt csináltam, főleg vastag és hosszú rasztáknál jobb, mivel súlya is van, ha mosod őket, vizesen, törölközővel elég nehéz lesz :D

Szerintem az amazonon, eBayen lévők elég silány minőségűek, kivéve a Cyberloxshoposak, de azok drágák is.

Horgolással is lehet műrasztát készíteni, pont olyan lesz, mint az igazi, kis szerencsével a fonás sem lesz túl látható.

Magadnak egyedül, kb 2 nap alatt fonod be, főleg ha először csinálod. Nekem elsőre segítségem volt, én ismertem a technikát, ő nem, és így csináltuk 10 órán keresztül.

Egyébként minden függ attól is, hogy jelenleg milyen hosszú a hajad.

Imádom a műrasztát, tavaly nyáron színes piros-lila-kék volt, idén kék-lila lesz, utána egy sima barna szettnek fogok nekiállni.

Ha tetszik, mindenképp csináltasd meg! 😊

2018. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon dús a hajam és inkább száraz+göndör, ezért is gondolkodtam ezen. Kb 40-45 cm hosszú, nem tudom, hogy mennyire befolyásolja, de úgy olvastam, hogy ilyenkor már valami más fonási technika (?) is kell, ami időigényesebb. Színben megegyezne, most sötétbarna a hajam (bár festetem, alapból seszínű világosbarna) és sötétbarnából szőkébe ombret szeretnék. Tehát akkor nekem az egyvégű lenne logikus. És általában mennyire van szükség 8-10 mm-esből dús hajhoz? Egyik helyen 65-70-et látok, máshol 90-100-ig is elmegy ez a szám. Árban kezdésnek 40-45000-et szánnék rá, mert fogalmam sincs, hogy hogy állna, ebayen az alsó korlát, amiért tudok rendelni kb jó mennyiségben 35000, szóval a minőségibe bele se merek gondolni :D elől hajat (frufru és kicsit oldalt) hogy lehet kihagyni, hogy kicsit még jobban természetes legyen? Illetve a fülemmel mindig gond volt, összefogni se szeretem a hajam, mert kilátszik és az arcom nem passzol, ha csak simán leengedve van a raszta, akkor nem látszik ki zavaróan? És még valami, ha a választékom nem középen van, hanem kicsit oldalt, az befonáskor változtat valamit?
2018. febr. 1. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha göndör a hajad, akkor szépen be lehet fonni úgy, hogy csak kicsit látszódjon. Az időigényesebb fonási technika akkor van, ha a hajad hosszabb, mint amilyen hosszú rasztát szeretnél, de ez nálad nem jelent gondot.

Ha ki szeretnél hagyni valamennyi hajat, akkor nagyjából 70-80 tinccsel számolhatsz. Egyébként azért ilyen drága a műraszta, mert a jó minőségű Kanekalon 1000 forint felett van csomagonként, illetve Angliából jön, tehát rajta van a szállítás is, és nem kis munka megcsinálni. Az itthon kapható olcsóbb kanekalon hajból meg nehezebb szép rasztát csinálni, szóval ugyanott tartunk :D

Egyébként ha jól sejtem, a Haircoholix szalon már nem működik, a többit nem nagyon ismerem.

Ezt a leengedett hajas dolgot nem tudom, attól is függ, hogy oldalt mennyit szeretnél meghagyni. A választék meg mindegy, nyilván nem tanácsos középre erőszakolni a rasztával úgy, hogy amúgy nem középen van. De azt úgyis meglátod, hogy mennyivel tudod arrébbtolni úgy, hogy kényelmes legyen.

2018. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Hátha valamelyikből ötletet tudsz meríteni :)

2018. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ez a cél, ami a képeken van :D akkor még gyűjtögetek és egy próbát mindenképp adok a dolognak :D
2018. febr. 1. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!