Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg érdemes arckrémeket...

Tényleg érdemes arckrémeket használni?

Figyelt kérdés

27 vagyok és eddig nem igazán kentem semmivel az arcom. Mostanában az arcbőröm elég száraz lett meg pattanásos voltam, így elmentem kozmetikushoz. Ő ajánlott hidratáló krémet, illetve szemkörnyék ápolót, ami ránctalanít is. Mennyire érdemes használni ezeket a krémeket? Most használta rajtam és jó volt, nem pattogtam ki tőle. A férjem szerint hülyeség, csak tönkreteszem az arcom a krémekkel, meg lehúzás... Amúgy nem a kozmetikustól venném, neki semmi haszna nem lenne ha vásárolnék, mivel online kellékes webshopból lehet rendelni (ő mutatta hogyan is lehet).

Nektek mi a véleményetek?


2018. febr. 16. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidratálásra szükség van, hogy rugalmas maradjon a bőr. Hogy milyen termékre, az egyéntől függ. Én mindig szívből utáltam a krémeket, az olcsó drogériástól a high end koreai termékekig minden kellemetlen érzés volt, főleg nyáron. De ha nem kentem a bőröm, akkor húzódott, pikkelyesen hámlott. Most a koromhoz képest nagyon jó állapotban van (38 vagyok), egy ráncom sincs, stb., azt vettem észre, hogy nekem az a legjobb, ha nagyon gyengéden, olajokkal tisztítom és vízzel, és csak vizes bőrön pár csepp prémium minőségű olajat masszírozok be.


De a krémeken kívül sok más alternatíva van még: szérumok, esszenciák, alkoholmentes hidratáló tonikok, virágvizek, stb.


Az biztos, hogy ránctalanítani kialakult ráncokat eltüntetni valóságosan semmilyen kence nem tud. Olyan van, hogy a krémben lévő szilikon optikailag kitölti a ráncokat vagy hegeket és nagy pórusokat, olyan termék is van, ami kifeszíti a bőrt és/vagy világosítja, ami szintén fiatalít. De ez a hatás addig tart, míg le nem mosod a krémet.


A ráncmegelőzés legjobb fegyvere a hidratálás, esetleg a hámlasztás, ha bírja a bőr.

2018. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
már kb 27 éve megfelelő hidratáló krémet kéne használnod, sőt megfelelő lemosót, tonikot is
2018. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogom megérteni soha a logikát emögött. A kezemet bekenem, ha szárad, a lábamat is, hogy ne legyen bőrkeményedéses. A testemet is hidratálom, mert száraz. Pont az arcomat hagyjam ki? Pont az a "hülyeség"? Annak tűnhet, ha valaki nem figyeli, milyen a bőrtípusa, és mindent összevesz. De aki ismeri a bőrét, az fel tud állítani egy rutint, ami megfelelő neki.
2018. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A férjed, mint férfi, valószínűleg csak a pénzeteket félti, de ha 35 évesen olyan lesz az arcod, mint a sharpei kutyának, akkor meg majd forog a fiatalabb csajszik után, hiába ő tanácsolta, hogy ne vegyél arckrémet. Addig kend a fejed, amig sima a bőröd, mert a már kialakult ráncot csak a plasztikai sebész tudja eltüntetni, és 30 felett lassan megkezdődik az idő rombolása a külsőn.
2018. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjed csak tudatlanságból mondja ezeket. Kozmetikus meg nem véletlenül ajánlotta hogy hidratálj. Ha mást nem is használsz rá, hidratalókrém szerintem tök alap dolog lenne. Szerintem mindenképp kezdd el használni, nem tudom most mennyire vannak ráncaid de a vízhiányos száraz bőr sokkal hamarabb ráncosodik. Nyilván a nagy része genetika, meg napkárosodás, de megfelelő hidratálással megelőzhető az idő előtti bőröregedés.
2018. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
A tested a legnagyobb szerved, amit kívülről is ápolni kell, igen. Szóval érdemes jó kozmetikumokat használni, némi utána járással, hogy neked mire is lenne szükséged. A férjed nem ért hozzá, azért beszél baromságokat, pedig neki is kéne kozmetikumokat használni.
2018. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
a bőröd* nem a tested bocsesz
2018. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!