Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akinek sok évig volt festve...

Akinek sok évig volt festve egy színre a haja: miért festetted vissza az eredetire? Milyen érzés volt?

Figyelt kérdés

4-5 éve van festve a hajam vörösre, a sötétvöröstől a pirosasig volt sokféle, de az utóbbi 3 évben a természetes réz illetve eperszőke volt a színem. Sokan természetes vörösnek néznek, ami nekem eléggé imponál, mert egyrészt ez a célom, hogy minél "hihetőbb" legyen a hajszínem, és közelebb is érzem magamhoz ezt a színt mint az eredetit.

Az igazi hajam sötétbarna, az évek alatt nem hiányzott egyszer sem, viszont mikor az eperszőke hajamra tettem egy pirosas színezőt, akkor azonnal hiányozni kezdett. Olyan, mintha ezt a hamis színt tekinteném sajátomnak.

20 éves vagyok, az egyéniségem, stílusom mind ez alatt a 4-5 év alatt alakult ki igazán, és ennek fontos részét képezte a hajam színe is. De mostanában kicsit kíváncsi lettem, hogy hogy néznék ki az erdeti barnával (plusz nem olcsó a festés, és utálom ha lenő... azaz a festéssel járó macerák is zavarnak kissé).

Viszont nem tudom, hogy be merjem-e vállalni, hiszen végre szép egységes, egészséges a hajam, és ha mégsem tetszik megint jöhetne egy erős világosítás az egész hosszra.

Van olyan aki egész életében egy más színre festi a haját? Én néha úgy érzem, hogy lélekben vörös hajú vagyok, csak kívülről nem, mint a transz emberek (jó, tudom, beteg hasonlat, de értitek :D) és ezért lenne fura ha megint barna lennék, mert hiába az a természetes, mégsem érzem magaménak.

Na, ezt jól megfogalmaztam.. Nem túl értelmes kérdés, de ti mit gondoltok? Járt már így valaki?



2018. márc. 21. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 21 vagyok, 14 éves korom óta szőkítettem a hajam, 3 hónapja festettem vissza az eredeti sötétbarnára. Hasonló a sztorim nekem is, a hajam színe a stílusom/egyéniségem része volt, a transzhajú dolgot is teljesen átérzem:DD Mikor erről volt szó barátnőkkel mindig mondogattam hogy én a halálomig szőke leszek mert a barna nem áll jól, öregít, nem én vagyok stb. Kiskoromban is mindig arra vágytam hogy egyszer majd szőkére festhessem a hajam, valamilyen szinten a nőiességet jelképezte nekem. Aztán tavaly nyáron rámjött valami és a fejembe vettem hogy én nem akarom többé festeni a hajam, lenövéssel bíbelődni, meg egyáltalán minek akarok én mindenáron olyan hajszínt ami nem természetes. Szerintem az is közrejátszott hogy a stílusom is kicsit komolyabb/kifinomultabb lett amibe már valahogy nem illett bele a hajszínem és műnek éreztem még frissen festve is. Végül eldöntöttem hogy visszafestetem, de abban a pár napban az időpontom előtt teljesen kivoltam hogy most mi lesz, ronda leszek, meg 40nek fogok kinézni. Még ide is kiírtam kérdést hogy mások "hogy dolgozták fel" a barnára váltást több év szőke után mintha valami szörnyű tragédia lenne:D Azt hittem hetekig sírni fogok. Ehhez képest mikor kijöttem a fodrásztól azért volt sírhatnékom mert ennyi ideig roncsoltam szegény hajamat a szőkéért ami mint kiderült nem is állt jobban mint a barna. Sokkal jobban kiemeli a bőröm, a szemem, nem is értem miért féltem ennyire tőle. Még apukám is megdícsérte pedig ő olyan hogy ha levághatnám fiúsra azt se venné észre. Mindenki dicséri meg mondják hogy sokkal jobban áll. Mostmár meggyőződésem hogy mindenkinek a sajátja áll a legjobban bármennyire is küzdünk ellene és festegetjük meg szőkítjük bár lehet ezzel próbálok beletörődni:DD Mindenesetre azóta se bántam meg, sőt. Bánom hogy ennyi ideig tartott. Imádom hogy nem nő le és nincs vele több macera. Semmi pénzért nem festetném vissza, még csak 3 hónapja barna ugyan de már nagyon megszoktam és teljes mértékben magaménak is érzem. De ez csak a saját tapasztalatom. Vannak akik egy életen át festik más színre és abszolút nem éreznek semmi késztetést hogy visszafessék. Ha tényleg zavar már a festegetés meg a sok macera és csak a félelem tart vissza akkor mindenképp vágj bele, esetleg előtte töltsd le ilyen hajszínváltós appot hogy lásd hogy kb milyen lesz, én is azt csináltam:)
2018. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a választ! :) Jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel a felfogással :D Örülök, hogy végül jól döntöttél, és tetszik a barna is magadon! Photoshopban én is próbálkoztam már, de ugye nehéz ez alapján dönteni. Lehet, hogy belevágok a jövőben, ha kellőképp felkészültem, már csak a kíváncsiság és a próba kedvéért is. Aztán ha nem tetszik, akkor maximum újrakezdem a festetést, csak nem azonnal :)
2018. márc. 21. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!