Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most akkor tényleg kopaszodok?...

Most akkor tényleg kopaszodok? 20/F

Figyelt kérdés

Azt vettem észre ma, hogy ha tükörrel fölülről megnézem a fejtetőmet akkor kilátszik a fejbőröm. Hullámos hajam van, most voltam levágatni két napja, kb. 6-7 centi lehet fent. Mosás után két nappal, mikor kezd zsírosodni látszik ez, addig nem.

Nem tett még rá senki megjegyzést, hogy kopaszodnék, a hajam sem hullik láthatóan egyáltalán, sőt még azt sem veszem észre, mikor hullik ki egy-egy szál pedig figyelem.

Vajon eddig is ilyen volt, és csak én nem figyeltem fel rá vagy tényleg kopaszodok?



2018. márc. 28. 22:49
 1/8 A kérdező kommentje:

A jelenség pedig közvetlenül a neonfény alatt. Természetes fény mellett nem látszik.

Ha ez számít esetleg valamit.


Próbálok már bebeszélni magamnak mindent, hogy semmi gond...

2018. márc. 28. 22:56
 2/8 anonim válasza:
Én is látok ilyet a homlokom feletti részen. Sajna ritkul valóban nekem. Nézd, járj utána miket tehetsz és ha úgy érzed kezeltesd. Főleg ha zavar. Amúgy nincs korhoz kötve a kopaszodás. Ahogy az őszülés se.
2018. márc. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ritkul a hajad. Bárkinek látszik a fejbőre a hajválasztéknál. Lehet azért figyeltél fel rá most, mert rövidebb a hajad, így nyilván más egy kicsit. Mosás után több idővel valószínűleg azért jobban, mert esetleg zsírosabb, jobban lelapul.

Szerintem ne aggódj. Esetleg ha az megnyugtat, használj hajápoló termékeket. Elméletileg a ricinus olajtól jobban nő és sűrűbb lesz. Esetleg szedj olyan vitamint, ami elősegíti a haj növekedését, megerősödését.

2018. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valahogy én sem tudom elhinni. Mindig is ilyen volt a hajam, mint mondtam nem tűnt fel, hogy valami máshogy van, csak ezt most véletlenül észrevettem.

Apukámnak nemrég kezdett ritkulni, 40 felett, de neki teljesen más, látszik, hogy onnan hiányzik haj nekem pedig van mindenütt csak nem hat olyan dúsnak mikor elkezd zsírosodni.

Köszönöm a válaszod!

2018. márc. 29. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Ha elkezd zsírosodni, persze, hogy kevésbé dúsnak tűnik: a zsírtól összetapadnak a hajszálak és lelapulnak. Például a hajdúsító termékek (úgy értem amitől dósabbnak hat a hajad) is azt segítik elő, hogy a hajszálak egyrészt ne tapadjanak össze, másrészt minél szellősebben helyezkedjenek el, így többnek hat...

Ha zsíros, még az is előfordulhat, hogy kevésbé hullámos a hajad: ettől még ritkábbnak hathat, mert a hajszálak lelapulnak jobban... Vegyünk például egy göndör és egy egyenes frizurát ugyan azon az emberen: ha göndör, sokkal dósabbnak hat a haja, mintha egyenes, mert szellősebben helyezkednek el a hajszálak, mintha egyenes...


Ne parázz rajta feleslegesen, természetesen nem ritkul a hajad, hiszen ahhoz legalább erősen kellene, hogy hulljon, nemde?

2018. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valóban így igaz, akinek mindig frissen mosott, egyenes haja van, annak is vizesen, leizzadva össze van tapadva, és sokkal ritkábbnak tűnik.

Igaz, több nőtől is hallottam már, hogy láthatóan hullik a hajuk: reggel a párna, fésülködés vagy nyugodt ültő helyben is hullik, de nekem nem, még fésülködéskor sem igazán. Mosáskor persze több is, főleg ha 3-4 napja nem volt megmosva, de másképp nem.

2018. márc. 29. 18:43
 7/8 anonim ***** válasza:
vágasd le tüsire, akkor kevésbé látszik. sajnos 20 évesen is lehet már kopaszodni.
2018. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
"Portested is széthulland így igaz..."
2018. szept. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!