Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire lehet rendbe hozni a...

Mennyire lehet rendbe hozni a szoláriumtól károsodott bőrt?

Figyelt kérdés

Nem magam miatt kérdezem, én nem járok, max. 1-2-szer voltam életemben, de nekem elég is volt.

Egyszer régen a TV-ben mutattak egy ismert nőt, akinek nagyon csúnya volt a bőre (ilyen foltos), gyerek voltam még a szüleim mondták a sok szoláriumtól van.

Később volt egy tanárnő a suliban, nagyon csinos volt alakra, volt akkoriban 30-35 de kinézett 40-45-nek is, azt beszélték sokat szolizik.


Én most vagyok 30, engem most is 23-25-nek néznek, van egy nőismerősöm, ledöbbentem mikor megtudtam csak 26 éves, mert legalább 30-nak vagy 35-nek néztem volna. :-O

Amúgy helyes csaj lenne, de valahogy látszik az arcbőrén, hogy nem valami feszes, olyan megnyúlt, vagy ''petyhüdt''. Már táskák vannak a szeme alatt és vonalkák.

Azt nem tudom biztosan, hogy szolizik-e, a barátom is ismeri, annyit tud róla hogy dohányzik rég óta.

Én gyanítom mivel elég barna a bőre, hogy a szolitól is van.


Most lehetne vitatkozni, káros-e a szoli vagy sem (ilyen kérdések is vannak), de abban egyet lehet érteni, a túlzásba vitt szolárium igenis káros.


Öregít, és elősegítheti a melanóma kialakulását.


Szóval, az lenne a kérdésem, rendbe lehet egyáltalán hozni a szoláriumtól károsodott bőrt? Ha igen, hogyan? Krémekkel, vagy valamiféle kezelésekkel?


Kíváncsiságból is kérdem, és azért is, mert a nőismerősöm akit említettem, igazából sajnálom. Kár a helyes arcáért, ha tényleg szoli miatt ilyen laza az arcbőre, szívesen lebeszélném róla és ajánlanék inkább bármi mást.

A többi lányt is sajnálom akiknek emiatt megcsúnyult a bőre. :-(



2018. máj. 6. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Akkor a dohányzásról is le kéne szoknia. Amúgy sokat segít ha megfelelő mennyiségű vizet iszik napot, tiszta argán olaj az arcra esténként, de semmi sem csodaszer sajnos.
2018. máj. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Mivel a bőröregedését 80%-ban az UV sugárzás okozza, ráadásul a szoláriumcső 70-80%-ban UVA-t bocsájt ki, ami jóval károsabb, mint a B, így a szoláriumot használók még annál is hamarabb öregszenek bőrügyileg, mint azok, akik a napon szeretnek jó barnára sülni.
2018. máj. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
MissEndzsi, ezt eddig is tudtam, arra van ötleted, mit lehet tenni ha megtörtént a baj?
2018. máj. 7. 02:09
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3.-ik kommentelő.

Félig meddig segítő, de félig meddig rosszindulatúnak érzem a hozzászólásodat.

Nem hiszem, hogy kellene szidni a szolit, van aki szereti, van aki szerint nem káros mértékkel, valaki utálja...Sok minden mást is lehetne szidni.

Dicséreteket sem hiszem, hogy lehetne várni itt gyakorin. :-D (Kivéve ha valaki lengén öltözött képet tesz fel magáról).

Főleg mert annak idején cukkoltak hogy jajj de fehér bőrű vagy, a tesóim is, akkori osztálytársaim, de sápadt vagy, kellene neked is legyen egy kis színed, de betegesnek tűnsz!

Kipróbáltam, nem tetszett, utána nem csináltam. Eléggé kilógtam ezzel is. Én döntöttem így.


Igazándiból mindig is odafigyeltem magamra, mert láttam a szüleimen, hogy ők nem, és némelyik tesómon is. Az egyik lánytestvérem pl. erős dohányos, néhányszor próbálta szolit, sajna meglátszik rajta.

Már próbáltam vele párszor erről nem nyomulósan, hanem finoman célozgatni, hogy le kéne állnia, lerázott mindannyiszor hogy hagyjam békén az ő dolga.

De közben nincs senkije, magányos, nem akar kimozdulni, és nem is akar változtatni.


Nem mindig, de néha bennem van az, tartok az idősödéstől, attól nyoma lesz rajtam, hiába figyelek oda magamra.

Mert ezt nem lehet megállítani, hanem lassítani.


Látok olyanokat, akik az életmódjukkal pont hogy felgyorsítják, olyankor elborzadok, én is járhattam volna így.

Lehet hihetetlenül hangzik, de az ilyeneken szívesen segítenék, elképzelem azt, hogy velem is megtörténhetett volna.


Igaz nem az ismerősöm kérdezi, de nem ismeri ezt az oldalt és nem is tenne fel itt kérdést, és nem, nem ilyen erőszakos módszerekhez folyamodnék.


Beszélgetnék vele, felvetném nahát ezt és ezt hallottam, ez milyen jó módszer, milyen jót tesz a bőrnek, stb....Utalgatnék rá UVA nem tesz jót bőrnek, stb....


Persze nemcsak neki, akit érdekel, annak elmesélem, akit nem, azt nem traktálom ilyenekkel, mindenki tegyen belátása szerint.


Az is érdekelt volna, már magában krémekkel lehet-e javulást elérni, vagy mindenképpen kell hozzá valamiféle bőrgyógyászati, plasztikai kezelés?


Persze aki nem hiszi, amit leírtam magamról, az se érdekel. Mindenki azt gondol amit akar.

2018. máj. 7. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Ezzel a kisregénnyel sem magyaráztad meg mi volt a kérdés célja mert olyat kérdeztél amit tuti hogy tudsz magadtól is. (igen, segíthet a krém de nem 100%-osan). Mindegy, ha fiatal vagy majd rájössz, hogy nem neten kell kivívni a dícséreteket hanem a való életben!
2018. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Kenhet rá akármit, nem lesz jobb. Ezért nagyon fontos a napvedelem!! Plusz az egészséges életmod (elég víz fogyasztása, jó minőségű alvás, egészséges étkezés).
2018. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
A károsodott Dns-t nem igen lehet visszafordítani a termékekkel, amik rendelkezésre állnak, sem más általunk ismert módszerrel ilyen szinten.
2018. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
En 30eves vagyok, kb 20eves korom ota jarok szolizni, bar nem rendszeresen intenziven, sokszor van tobb honapos kihagyasom is, aztan feljon az agyvizem es tobbszor megyek egy heten, szoval nagyon valtozo. Hal istennek nagyon jo genjeim vannak, az arcomon egyaltalan nem latszik a szoli, max 22evesnek szoktak mondani ranezesre.. Viszont a mellkasomon sajnos nagyon latszik, vastag mely rancok vannak (nem sok). Illetve a karomon, hasamon, hatamon sok sok pici anyajegy, amik szintén a szolitol vannak. En sajnos azt tapasztalom, hogy ha ezek mar kialakultak, ezen nem segit krem, testapolo, stb. Max valamiféle plasztika, vagy komolyabb kozmetikai kezeles, ezt tudom elkepzelni. De egyebkent inkabb a megelozes
2018. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

5-ös, nem az én hibám ha nem tudsz szöveget értelmezni, fuss neki még egyszer. ;-)

De pont írtam, egyik legkevésbé a gy.k.-n lehet dicséretekre számítani, ne magadból induljál ki. (Ha tényleg ezt gondolod, miért nem szólsz be az agyon vakolt insta lányoknak? Azok tényleg online akarnak dicséretelet, és kapnak. Ja azoknak nem mernél....).


Az nem erény nem jártam szoliba, hidd el senkit se érdekel.

Azt nem írtam, hogy aki nem járt szoliba az szép, aki pedig igen az ronda. Az ismerősöm mint írtam helyes csaj, csak szegénynek nem valami feszes már a bőre.

Tartsd meg magadnak a kemény általánosításaidat.

2018. máj. 12. 14:22
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, áldd az eget azért, mert a 10 éves szolizás alatt legalább az arcodon nem jelent meg változás!! Légy hálás a jó génekért.

Láttam pár szolis nőt a környezetemben, még akkor is, ha az elején a barnaság jól állt nekik, előbb-utóbb megmutatkoztak a negatív hatások.

Egy másik nőismerősöm aki szintén járt szolizni, neki bőrrákja is kialakult, azóta abba hagyta.


Szerintem hagyj fel a szolizással, igyál sok vizet, szedj vitaminokat, és kenegesd magad jó minőségű krémekkel.

Ne pazarold el az adottságaidat!!

Amúgy ez a szoli mánia a pasiknak is köszönhető, én is megkaptam annyiszor pasiktól is jajj de fehér vagyok miért nem járok szolizni, a fehér bőr szerintük gáz, de a barna bőr olyan kis egzotikus.


Inkább leszek hipó reklám, mint idő előtt ráncos és pigment foltos, meg melanómás.

2018. máj. 12. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!