Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitóa (1 hónapja) hoztam egy...

Mitóa (1 hónapja) hoztam egy cicát nagy száraz és repedezett a kézfejem, mert sokszor mosok kezet simogatás stb. után. Mit javasoltok? A sima hidratáló krém nem válik be.

Figyelt kérdés
2018. jún. 22. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt javasoljuk, hogy ne moss annyit kezet. Egeszseges macskatol nem kapsz el betegseget csak azert mert megsimogattad.
2018. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Valts szappant. En sima niva kezkremet hasznalok, ha szaraznak erzem kezmosas utan, es segit. Pedig regen olyan is volt a nagy hidegben hogy annyira kirepedezett, hogy ha okolbe szoritottam, mar verzett.
2018. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a maga módján tiszta a cica, mint sokszázezer társa, miért kell ennyiszer kezet mosnod? Elég az eddig cica nélkül is indokolt kézmosás, mint pl. étkezés előtt-után, WC-zés után, busz-vilamos fogódzkodó...a többit tudod.

Macskatartás esetén nem szükséges a klórfürdő, a laboratóriumi sterilitás, még a napi százszori kézmosás sem : ne ess túlzásokba!

Egy egészséges, jól tartott házimacska tisztább, mint egynémely embertársunk. Egyébként meg : ha tisztaságmániás leszel, azzal hosszútávon magadnak is ártasz és itt nem csak a kezed bőrére gondoltam. A természetes és szükséges bacijaid is elpusztulnak, gyengíted a szervezeted természetes védekezőképességét. Úgy jársz, mint akik egy icipici megfázás esetén is marékszámra tömik az antibiotikumot és tönkrevágják a saját természetes, fertőzésgátló képességüket.

Használj lanolinos és babáknak készülő cuccokat és ne ess túlzásokba, ne veszítsd el az egészséges mértéket.


Próbáld ki a patikában kevert, illatosítóktól mentes bőrápolót : nagyon olcsó és hatékonyabb, mint sok világmárkás kence meg csodaragacs.

2018. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne folyékony szappant használj, hanem sima darabosat. Nekem sokkal kevésbé szárítja a kezem, télen, amikor amúgy is nagyon száraz akkor mindig atvaltok erre, és sokkal elviselhetőbb igy a száraz bőröm, kevésbé száraz mintha folyékony szappan mosnam. Amúgy Isanas, vagy DM sajátmárkás kezkremeket szoktam használni, de shea vaj, kokuszolaj is kiváló, csak ezek ugye nem szívódnak be hanem a bor felületén maradnak és az elég idegesítő lehet de éjszakára be tudod lenni vele.
2018. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem kutyám van és simogatás után nem szoktam kezetmosni. Ha egészséges, ápolt az állatod (esetedben a macskád), akkor nem lehet bajod tőle! Én max. főzés, esetleg étkezés előtt szoktam kezetmosni, de még néha azt sem, de semmi bajom nem bolt eddig. A sokszori kézmosás nem biztos, hogy a legjobb megoldás (ilyen pl. a mindennapi hajmosás is), mert kiszárítja a bőrt. Szóval sztem próbáld meg azt, amit én csinálok, de ahhoz ápoltnak, egészséhesnek kell lennie a macskádnak! :)
2018. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!