Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Izotretinoin (inerta, sotret,...

Izotretinoin (inerta, sotret, roaccutan) kezelésről tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Már szedem egy ideje, negatívum ezer mondható lenne, de az eredmény megkérdőjelezhetetlen is kiüt minden ellenérvet. Röviden ez a véleményem, de érdekel a tiétek is, akik csinálták/ csinálják. Mennyit szedtetek, meddig, milyen mellékhatás, stb.

#Roaccutan #Sotret #INERTA #izotretinion
2018. jún. 22. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Én pár éve szedtem, napi 50mg-ot. Az elején csak kiszáradt mindenem, de 3 hónap után depressziós lettem, minden nap sírtam, pánikoltam. Megjegyzem, régebben is voltak depressziós időszakaim, úgyhogy aki erre hajlamos, az szedje ennek tudatában.

A bőröm így is szebb lett, de sajnos messze nem tökéletes. Egyelőre nem érzem elég erősnek magam, hogy újra megpróbáljam a kezelést.

2018. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
depresszióval sose volt nekem szerencsére bajom.
2018. jún. 23. 00:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 évig szedtem kb 2. Hónaptól eltűnt az osszes pattanásom pedig előtte nagyon durván nézett ki az arcom. Az orrom vérzett meg a szám nagyon kiszáradt meg most is neha jobban szárad. De szerintem megérte.
2018. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
En egy honapig napi 10mgot szedtem utana heti 2x 10mg 3honapon at. Most heti 1x 10mgot.Alkoholt nem szabad inni aznap mikor a tablettat beveszem es meg masnap sem szerintem. A majat karositja a gyogyszer ezt eszre vettem, de pattanasom nincs azota miota szedem. Az orvos azt mondta eletem vegeig kell szednem. 33F
2019. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

En 6 és nyolc éve szedtem 7-7 hónapig. Tiszta pattanás volt az arcom és a hátam derékig. Semmi nem használt aztán kaptam ezt a gyógyszert kb a második hónaptól mar gyönyörű volt a bőröm, de fontos h legyél kitartó és mindenképp szedd végig a kúrát!! Majfunkcio nekem tökéletes volt végig, szemem, szám, orrom száradt nagyon de megérte ez a pár mellékhatás és ahogy befejeztem a gyógyszert el is múlt. A bőröm azóta is gyönyörű még a pattanás utáni foltok is eltűntek senki el se hiszi h valaha a testem jelentős részét gennyes pattanasok borítottak....


24L

2019. dec. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én inertát szedtem 1 éven keresztül. Gyönyörűen rendbe hozta az arcom, bár utólag vissza gondolva lehet, hogy a szorongásos tüneteimet rendesen felerősítette (Akkor tudatában sem voltam annak, hogy szorongok😅). A hajam azóta sem zsírosodik olyan szinten, mint az előtt, de sajnos az arcom most 2 évvel a kezelés befejeztével megint nagyon belobbant. Most megint isotretinoin terápia előtt állok, medinac formájában, de a szorongásom tudatában mostmár pszichiátriai szakvéleményezéssel. A tapasztalatom az, hogy egy—egy stresszes időszak hozta ki nekem mindkét esetben ezt a súlyos állapotot, így kicsit aggódom, hogy a későbbiekben is kialakul. Esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?


19L

2023. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!