Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez ekcéma lehet!? Bővebben lent!

Ez ekcéma lehet!? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Már év elején is viszketett a bőrőm akkor azt hittem hogy vagy a hideg vagy a gagyi mosopor amint megint használok,de már le is cseréltem jobbra hátha attól van,de semmi kiütés csak mintha kiszáradna,olvastam hogy ez is lehet ekcémás tünet,lábamon is meg néha a kezemen!voltam háziorvosnál is,voltam vérvizygálaton is de semmi baj!

Esetleg ha valaki hasonlóan van tudna abban segíteni mit tegyek?Elmúlt egyszer és most megint több hete is ja szedek allergia gyógyszert is!!És hiába kenem be!

Köszönöm a segítségeket


2010. jún. 18. 19:54
 1/10 maundrel ***** válasza:
tehát a bőröd száraz és viszket? mert ha igen, akkor ez ekcéma. Nekem már születésem óta van :( Gyógyszertár által kikevert testápolót használok, valamint szappant, és elocolm kenőcsöt a sebeimre(ez akkor kell ha nagyon kivakarom magam) Sajna nem egy olcsó mulatság, de ez van....
2010. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ,igen viszket és amikor jól meg vakarom ég mint állat!és sebesre szoktam én is vakarni de nm mindig vakarom magam,remélem csak a mosopor miatt van,de az ujjam az tuti ekcémás mert ott hólyag is szokott lenni de csak az ujjamon és arra halicar kenőcsöt használok és nagyon jó nem jö elő sűrűn és hamar el is mulik,mert csak akkor kenem ha érzem h viszket és jön elő,jaj akkor ezzel a vizsketéssel nem lehet tenni semmit,de mitől jön ez elő,megőrülök ha ez életem végéig megmarad!sajnálom h te is ezzel a problémával szenvetsz!!még egyszer köszike
2010. jún. 18. 20:40
 3/10 maundrel ***** válasza:
nincsmit. nekem a doki azt mondta h ez megmarad életem végéig, és csak kezelni lehet... egyik barátnőmnek (ő 27 éves) tavaly jött elő,ugyanaz mint nekem. remélem neked nem ez lesz, mert nem egy leányálom...
2010. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szegénykém akkor nem túl jó,és mindennnap viszked a bőröd?Nekem nem sőt talán egyre jobb,de félek hogy ez néha előjön és jobb lesz aztán megint előjön,szted hogy van ez?,köszi
2010. jún. 20. 12:59
 5/10 maundrel ***** válasza:
hát bonyolult. Ősszel-télen mindig viszket a bőröm, minden nap. Ilyenkor ugye nem tud levegőzni, és emiatt. Ilyenkor mindig kontrollálni kell magam h ne vakarózzak,(ezt sok időbe telt megtanulni), de sokszor álmomban vakarom ki magam, ilyenkor jön az h tövig le kell vágnom a körmeimet, mert igen komoly sebeket okozok magamnak. :SS Tavasszal-nyáron mikor már jobb idő van akkor jobb a helyzet. Kezdetben gyógyszert is szedtem, de az már nem kell hál'istennek.
2010. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

az igen,szegénykém!!akkor ez nem egyszerű hát nekem most ugy néz ki elmúlt már,remélem nem is jön vissza mert nem is tom mit csinálok magammal,habár nem vakaróztam mindennap,de ha mégegyszer előjön sztem ekcéma lesz,de volt h én is álmomba vakaróztam de melóhelyen meg most se,talán nix baj,de majd mindenképp megírok ha érdekel mi lesz velem!

Azért naon rossz hogy az embernek mi mindennel kell küzdenie!és akkor még nem is gyógyítható!!Szomorú!

2010. jún. 21. 17:54
 7/10 maundrel ***** válasza:
szerencsére megtanultam együtt élni vele, és kontrollálni magam. Aki felnőtt fejjel kapja el, annak sztem rosszabb/nehezebb. Ha esetleg máskor is előjönne, akkor ha kérdésed van szívesen segítek :)
2010. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszike ,természetesen fogok kérdezni most ugy néz ki oké minden habár néha a lábam viszket de,nem mindig,szóval már nem tom mit higgyek,talán javul a helyzet mert az elején jobban viszketett,sőt télen még rosszabb volt,dehát majd meglátjuk,majd én is igyekszem ezzel eggyütt élni,muszály lesz!köszi előre is,csáó
2010. jún. 29. 10:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Na újra itt!És ilyenkor mikor ennyire változékony ,most is viszket itt ott,szóval a megszokott területeken is,mert a lábamon előjön de csak este nappal nincs baj lefekvés előtt viszket kissé:-S!testápolót használsz?nem gyógyszertárira gondolok?ha elmennék gyógyszertárba akkor ott felírnának vmi krémet ha mondanám ki a bajom vagy mennyek el nőgyógyáűszhoz!!Doki nem küldöt el nincs értelme!köszi előre is,kellemes napot
2010. júl. 1. 08:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia eggyetlen válaszolóm!Eddig úgy néz ki nincs semmi baj a bőrömmel,nem viszketek,tök jó!de olyat is olvastam h egy hosszú újju felső is okozhat ekcémát!ha olyan az anyaga!amugy megint szedem az allergiagyógyszert,amit még akkor felírt a doki !gondoltam írok ahogy megigértem,remélem írni fogsz!és köszi az eddigi tanácsokat meg mindent
2010. aug. 8. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!