Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy csináljam sorrendben?...

Hogy csináljam sorrendben? Milyen zselét vagy milyen "szert" "anyagot" ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szóval most jutottam el odáig, hogy megpróbálok a hajammal kezdeni valamit viszont nem tudom hogy mit és hogyan. A kérdésem elsősorban az lenne hogy mit ajánlotok? Hajzselét? esetleg hajlakkot? mi a legjobb? nehezen áll meg a hajam egyhelyben, tehát én mondjuk nagyon erős hajzselére gondoltam ami ott tartja mert ilyen a hajam illetve a kérdésem másik fele hogy hogyan csináljam? tehát mondjuk megmosom a hajam este, megszárítom és reggel megcsinálom a hajam? vagy reggel felkelek, megmosom/bevizezem picit, teszek rá zselét és úgy szárítom meg? elég béna vagyok ilyen téren, jó tanácsokat szívesen fogadok! 16/F

2018. okt. 3. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos itthon nem annyira divat a hajápolás de szerencsédre itt jártam :D Figyi most leírom amit tudok de ha rám írsz privátban segítek mert először is körvonalazd meg milyen hajstílust akarsz? Milyen a hajad?


Ezt a mai divatos oldalt rövid felül hosszú hajad van?


Először is leírni nehézkes azért főleg a mozdulatokat, nézz youtube vidiket tessék itt válogass hogy melyik tetszik nézz meg párat

https://www.youtube.com/results?search_query=men+hairstyle+t..


De pl ajánlom ezt is

[link]


Nem baj ha nem tudsz angolul úgyis csak a lényeg a mozdulatokat technikákat ellesd.


Na most ami kell, egy normálisabb hajszárító. (soha ne szárítsd max hőmérsékleten a hajad a nagy hő megöli egy idő után a hajhagymákat ami nem túl jó...) De max sebesség az nyugodtan mehet kicsi vagy közepes hőmérséklettel.


Egy ilyen hajkefe beszerzése is mindenképp kellene

[link]

Ezzel tudod ugye szárítás közben csavarni a hajad ami segít hogy felfelé álljon.

De egy ilyesmi is jó

[link]


Ezek ilyen 100ft os boltokban 5-600ft osok nem kell drágát venni felesleges rossmannban is 5-700ft körül van.


Na most nem tudom mennyire vagy türelmes mennyit akarsz vele küszködni.

Amit én szoktam és nekem bevált minden reggel 15 perc alatt kompletten megvan az az hogy reggel bevizezem a hajam enyhén, szóval a kezemre engedek vizet párszor és a hajamba dörzsölöm, majd én taft hajhabot használok a legerősebb 5 öst arany fekete verziót ebből egy kiwi méretű habot a kezembe nyomok szétdözsölöm a tenyereim között majd alaposan a nedves hajba dörzsölöm. Ezután először előre fésülöm fenn a hajam kifésülöm a gubancokat belőle kisimítom és hátulról kezdve hajszárítóval elkezdem hátra fésülni, szép lassan először hátul fésülöm 1-2 percig majd középen majd elől. A videókban ezeket el tudod lesni mert nem csak fésülni kell hanem a fésűvel meg is emelni a hajat hogy ugye felálljon kicsit.


A hajhab annyira nem rögzítésre van hanem ad egy tartást egy formát a hajadnak, na most ezt lerögzítheted hajlakkal ha kész vagy, de rakhatsz bele "zselét". Na most itt még egy lecke. A hétköznapi emberek ismerik a "zselé, wax" kategóriát de ezek a 2000 res években leragadt cuccok azóta van csomó újabb és jobban erre való cucc. Amit küldtem videókat azokban főleg clayt használnak, ez egy tök kemény állagú krém, ez egy sima tartást erős rögzítést ad a hajnak . Viszont ezt azért nem ajánlom mert a jók 4000ft fölött vannak ami a rossmannban van 700-1000ft os hááát...


Van még a grooming cream én a taft félét használom, ez egy nagyon puha állagú krém ezzel könnyebb dolgozni, kb kisujj körömnyit a tenyeredbe raksz alaposan szétkened majd a hajadba felviszed. Itt is inkább a videókra hagyatkozz hogy hogy csinálják.


Figyu rohadt nagy szívás. Én fél éve kísérletezgetek rengeteget olvasok a témában videókat nézek. Mondjuk egyén függű ha valaki már felállítja a haját örül magának, nekem ha egy szál is nem úgy áll akkor megőrülök. :D Szóval azért sokat kell kísérletezni meg nem biztos hogy először megtalálod a legjobb cuccot a hajadba, sajnos az igazán jók marha drágák de a taft se olyan rossz az meg 1000ft alatt megvehető.

2018. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!