Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Amikor házi készítésű tojás...

Amikor házi készítésű tojás samponnnal mosok hajat miért jön ki elég sok haj ha mosom?

Figyelt kérdés
Tiszta haj a kezem. Na persze nem csomókban hullik, csak jönnek ki szálak. Amúgy rövid a hajam. Egyébként meg iszonyat jó a sampon, mert későn zsírosodik a hajam utána és tiszta fény és puha. Akkor most jó ez így vagy nem?
2010. jún. 24. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem azért írok mert tudom rá a választ,és bocs,ha zavarlak.Viszont ha megtennéd,hogy leírod,hogy hogyan kell elkészíteni ezt a sampont,mert szívesen kipróbálnám.
2010. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy bögrébe raksz egy tojássárgáját és egy fél citrom levét belefacsarod. (ne bolti citromlé legyen!!!) Ezt elkevered. Ez a sampon. (nekem egy ilyen elég, mert rövid a hajam,(tök rövid) de ha neked hosszú, vagy hosszabb, akkor kettő ilyet csinálj)Furcsa lesz mert abszolut nem habzik fel, olyan mintha csak vízzel mosnál hajat. De jó lesz hidd el. Megmosod egyszer, leöblíted vízzel, aztán megmosod mégegyszer de azt már almaecetes vízzel öblíted le (nagyon fontos az almaecet, nagyon szép lesz a hajad). Fontos az ecetes öblítés, mert a tojás egy filmet képez a hajon amit a sima víz nem vesz le, így olyan érzés lenne, mintha zsíros lenne a hajad. Ha nincs otthon almaecet, akkor lehet helyettesíteni kamillateával, vagy csalánteával, esetleg citromos vízzel.De ezeket még nem próbáltam. Az almaecet nagyon bevált. És a végén az ecetes öblítés után még egyszer sima vízzel öblítés és kész.


Érdekes lesz mosni, mert ugye elég folyós a sampon állaga, de ügyeskedj! :D

2010. jún. 24. 11:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és még egy fontosat kihagytam! Mivel a tojás elég büdös, vagy nem is büdös csak olyan "tojásszagú" . Ezért én szoktam belerakni illóolajat. Nekem ilyen ilcsis vegyes illóolajom van. De rakj bele olyat aminek szereted az illatát. Mehet bele 6-7 csepp. Ízlés szerint.
2010. jún. 24. 11:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Ezt ki fogom próbálni! :)

Csak még annyit,hogy az almaecetes öblítéshez mennyi almaecet szükséges ?

2010. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja igen. :D Mondjuk 1-1,5 liter vízhez 3 ek. almaecet szükséges.
2010. jún. 24. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
az ember 60-100 db hajszálat veszt el naponta ,de a te esetedben szerintem másról van szó , lehet hogy a hajad szép lesz a pakolástól de a hajhagymák elvesztik erőségüket és elkezd hullani a haj. Bocsi de muszály megkérdeznem máskor is hullik a hajad ?
2010. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

biztos hogy nem a sampontól van, szerintem ez természetes hajhullás. Énis amikor ahajat mosik és balzsmaozom, meg pakolás teszek rá, nekem is sok hajszálam hullik ki, ez nem kóros, ne aggódj. Egyébként ettől tuti nem lehetne, még ha hulana is a hajad, mert a tojás és a citrom természetes anyag és nincs benne semmi mesterséges, vegyi adalék, cucc.

25/L

2010. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek: Nem szokott hullani egyáltalán. Erős a hajam. Csak most vettem észre h evvel mostam. Szerintem egyébként az lehet, h eddis is kijött vmennyi a mosásnál, csak eddig minden samponom erősen habzott és így nem igazán maradt a kezemen, és így nem vettem észre. Most meg egyáltalán nem habzik, olynan mintha csak sima vízzel mosnék hajat, vagy csak épp a balzsamot raknám fel.
2010. jún. 24. 22:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy méregteledik a fejbőröd, és azért van! Egészségesen étkezel? Viszel a szervezetedbe elég hasznos tápanyagot?


a tojássampon pontos receptje és az egyéb hasznos tudnivalók itt találhatók:

http://www.youtube.com/watch?v=0uh6RotBOys

2010. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!