Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az miért van, hogy elöl...

Az miért van, hogy elöl rövidebb a haj, mint hátul? Vagy ez nincs így, csak az én hajam ilyen? Hátul a derekamig ér, ha kihúzom egyenesre a tincset, akkor meg aztán bőven. De elöl meg így a mellem alá ér, annyi. Ha kinyújtom se ér derékig.

Figyelt kérdés
Fodrásztól az elmúlt pár évben csak egy hosszra vágást kértem tépés, lépcsőzetes hajvágás, meg miden ilyen egyéb nélkül.
2018. okt. 23. 04:15
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Nem nagy matek: A homlokod magasságában lévő hajszálak feljebb vannak jó 10 centivel, mint ami a tarkód körül. Tépj ki egy szálat a fejtetődön, és tépj ki egyet a tarkódról, tedd egymás mellé és meglátod, nincs nagy különbség.

Ha a fodrásztól egyenletes hosszúságot kérsz tépés nélkül, akkor elöl is olyan hosszú tincseket hagy mint hátul. Ha azt akarnád, hogy a feljebb lévő szálak is derékig érjenek, akkor azokat hosszabbra kéne hagynia a fodrásznak, hogy az alja mindenhol egy szintben legyen, de az csak akkor mutatna jól ha mindig ugyanúgy fésülnéd ahogy ő akkor levágta, de nem hordjuk a hajunkat mindig ugyanúgy. Tehát értsd, ahhoz hogy lent egy szintben legyen, ahhoz elöl tíz centivel hosszabbra kéne hagyni. Nem lehetetlen, kérheted így is, de ha ezt nem mondod el a fodrásznak, ő továbbra is alapból így fogja vágni.

2018. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

AZ én hajam is ilyen, de azért, mert elöl, kétoldalt letöredezett a vége.

Nem tudom miért, de az elülső rész valamiért mindig rosszabb állapotban van, mint hátul. Talán több dörzsölésnek van kitéve? nem tudom.

Ezért nekem ilyen ívesen is lett vágva a vége, pont azért, mert nem akartam a hátsó hosszabb tincseket is olyan rövidre, mint oldalt, viszont muszáj volt vágni belőle, mert csúnya volt már.

2018. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!