Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olajat a hajtőre vagy...

Ricinus olajat a hajtőre vagy a hajvégekre kell inkább használni?

Figyelt kérdés

Tehát azzal segíti a hajnövekedést, hogy tápanyagokat juttat a fejbőrbe, vagy azzal, hogy a végeket védi, s kevesbé törik?


Aki hosszú ideje használja: mennyire vált be? Valóban segít? Milyen gyakran használjátok? Kipróbáltam többfajta olajjal összekeverve (kókusz, olíva, mandula), de az a benyomásom, hogy kimosásnal csak még több hajam jön ki :/


Köszi a segítséget!



2018. okt. 25. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hajtőre. Tápanyagokat juttat a hajhagymáknak. Bár ha a végekre is raksz, az sem fog ártani.


Én személy szerint még nem használtam, de jókakat hallottam róla. A barátnőm szemöldökére szokta rakni, és neki bevált.


Nem úgy működik ez, hogy rárakod és utána egyből működik és több hajszálad nem esik ki. A hajhagymáknak fázisai vannak, pár évig van bennük hajszál, utána kiesik belőle és pihenő fázisba kezd. Aztán megint egy kis idő és elkezd újra nőni abból.

Ha rárakod a hajadra, akkor azokat a hajhagymákat segíted amik épp növő fázisban vannak. Ha nem raknál rá semmit és megmosnád, azok a hajak amúgyis kijönnének.


Ha hullik a hajad érdemes lenne elmenned orvoshoz meg bőrgyógyászhoz is!

2018. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Attól függ mi a célod vele. A hajtőn alkalmazva serkenti a növekedést, a hajvégekre kenve pedig ápol. Én kúraszerűen szoktam kenegetni. Használtam már szemöldökre, szempillára, hajra és nekem bevált. A legjobb, ha bio (DM-ben kapható). Egyébként ha nagyon hullik, a hajad akkor tessék orvoshoz menni, mert lehet vitaminhiány, gyulladás stb. és ezt nem fogja megoldani a ricinus olaj.
2018. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak mert hallottam olyat is, hogy az olaj eltömíti a pórusokat a fejbőrön, és hogy ez hajhulláshoz vezet. Ez akkor nem igaz?
2018. okt. 25. 16:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Márta93, köszi a választ! Mennyit nőtt havonta, amikor használtad?
2018. okt. 25. 16:48
 5/5 anonim válasza:
Nem akarok hazudni, mert nem mértem le, de nekem alapból is nagyon gyorsan nő a hajam. Egyébként havonta kb. 1 cm-t nő a haj, nekem simán a dupláját. Ezt a póruseltömítés dolgot én is hallottam, de nem hiszem, hogy igaz, mivel pár óra elteltével úgyis alaposan lemossuk.
2018. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!