Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek felesleges 22...

Szerintetek felesleges 22 éves lànynak heti 2-szer arcmaszkot feltenni?

Figyelt kérdés

Szerencsére sosem volt problémás bőröm, tiniként is csak néha jött 1-1 pattanàs a homlokomra. Az arcbőröm normàlis, a T vonalam zsírosabb.

Kb sosem sminkeltem, sosem figyeltem a "szépségàpolásra", de idèn januártól, amolyan újévi fogadalomként, elkezdtem figyelni magamra. Pl kis sminkelés, egészségesebb tàplàlkozás, kéz-làb-arckrèmezés,heti 1-szer hajpakolàs, és heti 2-szer arcmaszk. 1-szer tojàsfehérjés mert az nagyon szépen puhít, a második pedig egyik héten fekete szenes lehúzható, másik héten 7th Heaven maszk.


És màr 2 embertől megkaptam hogy felesleges heti 2-szer arcmaszkot feltennem ilyen fiatalon, ráérek 10-15 év múlva. Szerintetek is felesleges?


Egyébkènt haza a családomhoz havi 1-szer jàrok, és ők màr korábban megjegyezték hogy milyen szép az arcom.


2019. máj. 25. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is heti kétszer használok, bár mindig ugyanazt (gyógynövényes frissítő maszkot).

Ártani semmilyen korban nem ártasz vele.


Én használok fényvédőt is ill hyaluronsav szérumot is naponta.

Az előbbit nem lehet elég korán kezdeni, az utóbbi szintén csak jót tesz 20 felett.


Szóval heti kétszer arcmaszk az még semmi extra úgymond.

2019. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem heti egyszer elég
2019. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket sosem ertettem. A rancokra es karosodasokra mar kenhet akarmit az ember, nem fog erdemben segiteni semmi :D. A megelozes a kulcs, es az eros fenyvedelem minden korulmeny kozott. Viszont az ilyen drogerias arcmaszkok es arckremek osszetevoire nagyon figyelj oda, mert altalaban csak tele van alkohollal, aminek semmi hatasa a bor kiszaritasan kivul. Illetve az arckremednek mindig legyen minimum SPF 15-je. Amire meg ranezhetsz az a kemiai hamlasztok, erdemes ket hetente egyszer hamlasztani, hogy az elhalt hamsejtek ne akadalyozzak a hatoanyagok felszivodasat.
2019. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy felesleges! Megelőzni a ráncokat sokkal könnyebb, mint a meglévőket kezelni. A fekete szenes arcmaszk ráadásul nem is ráncokra való, azzal miért kéne 10-15 évet várni? :-o


Sőt szerintem csak maszkot használni még kevés is. A napfényvédelem a legfontosabb a szép bőr megőrzéséhez én is használok minden nap 30as, így nyáron 50es faktorú napfényvédőt estére pedig retinolos hidratálókrémet. Ha pattanásosabb a bőröm akkor gyulladáscsökkentő hatású szérumot is.

És minden nap használok szalicilsavas arclemosót. Heti 2 maszk valóban semmi extra és ennyi kényeztetést, ápolást bőven megérdemel a bőröd!

2019. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok az lemaradt, hogy 25 éves lány vagyok és már évek óta megvan ez az arcápolási rutinom és próbálom lerázni magamról, amikor hozzá nem értő személyek beszólogatnak, hogy majd ettől a sok kencétől leszek ráncos, meg hogy kapok így D vitamint... :S
2019. júl. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!