Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szoláriumba lehet használni...

Szoláriumba lehet használni naptejet az UV sugarak ellen?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire idióta ez a kérdés, de olyan krémet még nem találtam ami direkt a szolárium vagyis a mesterséges UV sugarak ellen véd. Hiába ajánlgatja mindenki a sok 100 fajta szolikrémeket, nézem az összetevőket, mindig csak olajokat meg hidratáló dolgokat tartalmaz csakhogy az nem véd meg a bőrrák kialakulásától.

Erre majd mindenki azt mondja hogy ne járjak akkor, de szeretnék heti egyszer 10 percre mert télen amúgy sem szoktam de nyáron meg jó lenne egy kis szín mert nagyon fehér vagyok, viszont nem az a porcelán baba alkat akinek jól is áll a hullafehér. Napozást hagyjuk, se időm, se lehetőségem sajnos.


2019. máj. 31. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A szolikrém nem azért van hogy védje a bőröd! Azt azért hasznàljàk hogy elősegítse a barnulást.


Szoliba nincs szükség naptejre!!

A szolárium kímélőbb hatással van a bőrre mint a természetes napfény, mivel az ultraibolya B sugarak arra a szintre vannak csökkentve, amely minimálisan szükséges a biológiai hatások elérésére, az ultraibolya A sugarak pedig arra a szintre, amely minimálisan szükséges a napbarnított szín eléréséhez. A szolárium a természetes napfényhez hasonló jól kiegyensúlyozott spektrummal rendelkezik és ezért biztosítja a napsugárzás minden lehetséges kedvező hatását az emberi test számára.

2019. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én valahol azt olvastam, hogy a szoliban 3x akkora veszélynek vagyunk kitéve mint a természetes napon.
2019. máj. 31. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Akkor hallgass arra amit te olvastàl!

Kend be magad naptejjel, ha attól jobban érzed magad a szoliban.

2019. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Az uv sugarak okozzák a barnulást. Ha naptejet hasznàlsz, felesleges szolizni vagy napozni, mert nem fogsz barnulni.

Ez ilyen, választhatsz a barna és ráncos/melanómás vagy fehér és sima/egészséges bör között.

2019. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "szolikrém" egy zseniális marketing fogás.

Adott egy szerkezet, amibe befekszenek az emberek lebarnulni. Valljuk be, a téli időszakot és az északi országokat leszámítva teljesen felesleges, hiszen ha kifekszel napozni napi 20 percet pontosan ugyan ezt a hatást éred el - INGYEN.

És ekkor jön a tovább fejlesztése a rendszernek: a szoliban használjanak "szolikrémet" ami nem más, mint egy ügyesen átnevezett hagyományos uv szűrős naptej.

Az ember megveszi szoli bérletet, megveszi a szolikrémet, aztán a szolikrém miatt nem lesz olyan hatékony a szolárium, ezért még több szoli bérletet vehet, amihez ugye kell a szolikrém is.


Pénzlehúzás mesterfokon!


/személyes véleményem, ha választani lehet, inkább legyen valaki fehér bőrű, mint zsellér barna/

2019. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maga a barnulás úgy működik, hogy a nap/szoli által kibocsájtott uv rohadtul károsítja a sejtekben lévő dns-t. Ezért a sejted elkezd melanint termelni amitől barna leszel, hogy kvázi fedélként szolgáljon és védje a dns-edet. Mert ha károsodik, akkor előbb utóbb bőrrák lesz a vége.

Szóval az uv miatt leszel barna és ugyan ettől károsodik is a bőröd. Nem véletlen, hogy aki sokat jár napra annak megvastagszik a bőre és hamarabb ráncosodik. Sajnos nagyon durva elvaltozásokat okoz. Én pl nagyon világos bőrű vagyok ezért egész évben fényédőt használok. Családban már volt bőrrákos, nem szeretnék én lenni a következő.

2019. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!