Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen kókuszolajat vegyek...

Milyen kókuszolajat vegyek pattanásos, mitesszeres, kipattogzott bőrre?

Figyelt kérdés

Én ezt néztem, de nem tudom meddig lenne elég egy ilyen, van e jobb vétel.

[link]

Fontos, hogy dm-ben vagy Rossmannban kapható legyen.

Használok jelenleg Garnier 3in1 termékeket és hamarosan megyek bőrgyógyászhoz.



2019. jún. 3. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miert kell mindnekeppen valami markazott, mar feldolgozott dolog. Bemesz a dmbe, megkeresed a bio reszt, leemelsz a polcrol egy tegely finomitatlan szuz kokuszolajat, kifizeted erte az 1200Ft-ot es hazaviszed. Azt kenem a hajamra, arcboromre minden nap, szortelenites utan a labaimra, egy tegely igy kitart 2 honapig. Csodaszer!:)
2019. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A kókuszolajjal vigyázz! Nagyon sok embernél okoz miteszert/pattanást. Én pl teli vagyok ilyen kis bőr alatti patival tőle.
2019. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pattanásos, zsíros bőrre nem ajánlanám. De az ilyen vackokat amúgy is felejtsd el! 100%os finomítatlan, szűz kókuszolajat szabad csak venni, attól baja se lesz az embernek ha a szemébe megy vagy lenyeli.
2019. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet. Főleg pattanásos bőrre. Nagyon erősen komedogén, eltömíti a pórusaid és még jobban ki fogsz pattogni tőle. Jojoba olajat tudom ajánlani
2019. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban kipattogzás ellen kell, az pattanások ellen max. kipróbálom.

Az baj, ha elvileg főzésre van a termék, de ettől függetlenül finomítatlan, extra szűz?

2019. jún. 3. 20:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenki mást mond. Van, aki azt mondja mindenre jó, van aki azt, hogy semmire. Úgy tűnik ki kell próbálni mindent. 🤷‍♂️
2019. jún. 3. 20:37
 7/10 A kérdező kommentje:
A Jojoba olajhoz tudsz adni linket, milyenre gondoltál? Ebből is van 100 féle. 😅
2019. jún. 3. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom pattanásos bőrre (tapasztalat). Most hogy szebb a bőröm már jobban bírja az olajokat, de csak a kevésbé nehezebb könnyen felszívódókat a hegekre elszíneződésre jók. Inkább kénes szappan, fekete szappan. Újra használható törölközőt vettem smink lemosásra nekem ez nagyon sokat segített. Tudom biztos van olyan aki ezt majd megcáfolja, de nekem nagyon durva különbség volt az arcomon. Ki kell tapasztalni hogy mi kell a te bőrödnek, nekem a kevesebb jobb.
2019. jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

A kókuszolaj nem jó a bőrnek, ez nem vélemény hanem tény. Te is meg tudod keresni a komedogén indexét és láthatod hogy 5-ös skálán 4-es. Lehet, hogy van aki tudja használni mert nem pattog ki tőle de az csak tiszta szerencse, meg genetikailag olyan a bőre hogy semmi nem irritálja. De attól még ugyanúgy eltömíti a pórusokat ami hosszú távon az ő bőrének sem lesz jó mert nem tud lélegezni. Jojoba olaj: [link]

[link]

Elsősorban a müllereset ajánlanám amúgy de nem tudom azt be tudod-e szerezni, az 100milis 2000 valamennyiért, árban jobban megéri mint ezek.

2019. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, feltűnt-e bárkinek, de a kérdező által linkelt "kókuszolaj" a dr. Organic egyik dezodora, ami nem kókuszolaj, hanem egy kókuszolajos dezodor. Ha erre vonatkozik a kérdésed, a dr. Organic dezodorok úgy 3 hónapig elegendőek.

Ha tiszta kókuszolajról van szó, szerintem a legjobb a Nature Cookta VCO kókuszolaj; itt olvashatsz egy vagon véleményt, kinek hogy jött be bőrre: [link] Viszont ezt még ilyen német drogérialáncokban nem láttam, bioboltokban szokták tartani, 250 ml 1300-1600 Ft.

De szerintem az előbbi termékhez nagyon hasonló a szintén kimagaslóan jó dm-es bio kókuszolaj, és ez egyben a legolcsóbb is az összes létező bio kókuszzsír között, különösen a nagy kiszerelés (620 ml), de én azt csak főzésre használom, kozmetikai célra biztos nem éri meg, mert hamarabb megromlik, mint elhasználnád (~1 év szavatossági idő). [link]

Ja, és nincs megkülönböztetve a kozmetikai vagy főzési célú kókuszolaj. Pl. a Nature Cookta termékét a márkanévből következtetve főzésre készítették, de bioboltban sokszor a kozmetikai termékeknél kell keresni, meg a krémmániás példa is azt mutatja, hogy nagyon sokan használják így.

2019. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!