Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van valami házilag is elkészit...

Van valami házilag is elkészithető pakolás száraz töredezett hajra a hajvasalás miatt? Habokról tudok de valami hatékonyabb pakolást szeretnék, amit esetleg otthon is ellehet késziteni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is fontos,hogy használj hővédőt a hajadra,minden hajvasalás és szárítás előtt.(Bár én úgy gondolom a szárítás nem fontos.Én sosem szárítom a hajam.Télen egy törölközőbe csavarom a hajam,3negyed óra múlva kicserélem száraz törcsire,és össz.másfél óra múlva megszárad.)

Találtam ezen az oldalon egy linket,ahol már feltették ezt a kérdést,és hasznos válaszok is vannak: http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

A fentebbi linket amit bemásoltam,nem olvastam el a válaszokat,szóval lehet,hogy egyik pakolásom már szerepel ott is.Nos én ezeket a hajpakolásokat tudom:

Meleg olajos pakolás.

A pakolás hatása:Helyrehozza a száraz hajat,ápolja a töredezett hajvégeket.

Hozzávalók:3evőkanál szezámolaj,3evőkanál jojobaolaj,1evőkanál szárított csalánlevél,1tojásfehérje

Elkészítése:Keverd össze a hozzávalókat,egy kis lábosbann melegítsd langyosra.Melegen szedd ki a csalánleveleket és az olajat jól maszírozd a hajadba úgy,hogy mindenhova egyformán jusson.Meleg törölközővel tekerd be a hajad(turbán)fél óráig hagyd hatni a pakolást,de még jobb ha tovább tudod,akár 5-6órára.Az olajat rendes samponos hajmosással mosd le.

Hajvégre.

Hozzávalók:1tojássárgája,2evőkanál méz,10g élesztő.

Elkészítése:A tojássárgáját összekevered mézzel,belemorzsolod az élesztőt,és csomómentesre dolgozod.Hűtőben állni hagyod köbö 2-3óráig.

Használat:Mielőtt használod felkevered,majd bekened a pakolással a hajvégeket.Fél óra múlva először hideg,majd meleg samponmentes vízzel leöblíted.

Am hajadra a következő növényet tudom még ajánalni:

GINZENG:Pótolja a száraz haj elvesztett nedvességét,a hajat fényessé és rugalmassá teszi.

/pici cutte/

2008. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.utólag nem igazán javítottam még ki az írásom,de ez most elég parasztos lett.Nem szeretném,ha bárki is azt hinné,hogy így írok.Szóval:Am hajadra a következő NÖVÉNYET tudom még ajánalni.NÖVÉNYT akart lenni:D

/pici cutte/

2008. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden hajmosás elött dobj fel a hajadra olivaolajos pakolást kb egy órára!Sima olivaolaj jó rá, de tegyél rá sokat,h tocsogjon!
2008. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!