Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az Ázsiai nők hogy ilyen...

Az Ázsiai nők hogy ilyen vékonyak?

Figyelt kérdés
főleg a kínaiakat látom, tudom hogy más a kultúra, de akkor is... mitől?

2019. aug. 19. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kultúrájukban nagy szerepe van a helyes és mértékletes táplálkozásnak. Hallottam róla hogy illetlenség távol-keleten ha teleszedik kajával a tányért. Rengeteg zöldséget esznek,brokkolit, gombát. Japánban különösen kedvelt étel a brokkoli.


Az Észak-Koreai nők valószínűleg a sok robotmelótól+ állandó gyaloglástól + idegeskedéstől lehetnek vékonyak.


Vannak érdekes videók a távol-keleti kultúrákról,én innen tájékozódtam. Ha érdekel keress rá.

2019. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Törékeny, finom alkatúak. Egy ismerős fél évig volt Kínában:nem nagyon látott kövér embert, még túlsúlyost is keveset...
2019. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Pont a kínai lányok általában robosztusabbak.


Persze, Kína hatalmas, és 1 milliárd lakója van, így vannak mindenféle alkatú népcsoportok akiknek persze kínai útlevele van, de ettől még eleg eltérőek.

2019. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

“Egy ismerős fél évig volt Kínában:nem nagyon látott kövér embert, még túlsúlyost is keveset...”


Ennyire azért nem jó a helyzet. És egy ABC simán elhízott, szóval nem genetikán, vagy alkaton múlik.

2019. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Na, most lehull a lepel a nagy genetikai igazságról: az ázsiai, jellemzően mongolid jegyekkel rendelkező emberek többsége genetikailag laktózérzékeny.

Kínában, Japánban, Koreában, Vietnámban ennek az aránya 90%.

Nos, aki valaha találkozott laktózérzékeny emberrel, tudhatja, hogy az ő emésztőrendszerük elképesztően gyors, minden átmegy rajtuk, emiatt vékonyak, mert a szervezetük azonnal kidob mindent, ami egy kicsit is gyanús neki.

Ha megnézzük, a nagyvárosi átlag ott sem eszik túl “egészségesen”.

Jó, ott a sok zöldség, hal, de minden ételüket rizzsel kísérik, aminek köztudottan nagyon magas a glikémiás indexe, kifejezetten szeretik a cukros, finomított édességeket, sütiket.

Ez pont ellentéte a nyugati típusoknál egyre gyakoribb inzulinrezisztens anyagcserének (amilyen pl. az enyém is), ami ugyanilyen étrend mellett olyan kórosan lassú lenne, mint a vasbeton.

Barátnőm ugyan nem ázsiai, de egyszerre laktóz és gluténérzékeny. Éjjel, 12-kor gyakran krumplichipset eszik, nem veti meg azt az édességet, csokit, amit ehet, zöldséget nagyjából szökőévente egyszer eszik, de mégis 50 kiló alatt van 175 centisen, mert eleve így van bekódolva, gyors anyagcserével rendelkezik, nem raktároz el semmit a szervezete, hanem glükóz formájában képes azonnal a sejtekbe juttatni, így vékony marad mindenféle hülye fogyókúra vagy csodadiéta nélkül.

Ez így van rendjén. Minden ember genetikailag más típusba tartozik.

Azonban fontos megjegyezni, hogy senki nem örököl “vékony” vagy “túlsúlyos alkatot”, hanem anyagcserét, így ha bármilyen kóros elváltozást mutat a mérleg bármelyik irányba, az ennek tudható be, és csírájában kell orvosolni.

Hát igen, ezért sincs tökéletes anyagcseréjű ember, mert amíg egy inzulinrezisztens akár 30 grammal is túllépi a napi szénhidrát keretét, hízni fog, míg ha egy laktóz intoleráns tejet iszik, rögtön mellékhelységbe kell szaladnia.

Bocsánat a talán túl naturális téma boncolgatásáért, de hogy mindenki tudja, ezért van az, hogy valaki büntetlenül ehet töménytelen szénhidrátot, másnak pedig olyan keményen oda kell figyelnie rá, mint annak, akinek a laktózt vagy a glutént kell nézegetni minden termékben.

2019. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
Utolsó, ez nagyon érdekes. Én évekig jártam orvoshoz mert nem tudok hízni és amúgy laktózérzékeny vagyok. Sosem gondoltam hogy a 2 közt összefüggés lehet azon kívül persze amit a laktóz fogyasztása okoz.
2019. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös


Gyerekkorom óta laktózérzékeny vagyok, mégis nagyon hízékony, nagyon kell vigyáznom az alakomra, mert egy hét oda nem figyelés is meglátszik. Ezek szerint ebben is vannak kivételek.

2019. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is közrejátszik, hogy nagy átlagban hiúbbak, mint az európai nők, nagyon odafigyelnek a szépségükre, ápolják magukat, ott van például a sok (hét?) lépcsős koreai arctisztítás.

Testalkatukat tekintve is mások, vékonyabb csontozatúak, kecsesebbek, keskeny vállak, derék, csípő. Pont ezért, nagyon csúnyán híznak. Sok európai nő nagyon dögösen hízik, cicire, popsira, addig a távol-keletiek gyakrabban híznak úgy, mint az óvódások, kis pókhas, vastag derék, pufi végtagok. Egyáltalán nem csinos, és mivel hiúak, különösen oda kell figyelniük, hogy megőrizzék az alakjukat.

2019. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!