Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vettem egy fehér szövetkabátot...

Vettem egy fehér szövetkabátot. Gyapjú is van benne. Hogyan mossam ki?

Figyelt kérdés

Sajnos turis, úgyhogy muszáj lenne kimosnom. Amúgy C&A-s volt eredetileg, tehát remélem, nem túl gagyi minőség. Lényeg az anyag összetétele:

50 százalék gyapjú

20 százalék polyester

30 százalék viszkóz


A bélése pedig 100 százalék poliészter.


Ez nagyon össze fog menni? Annyira félek kimosni, de muszáj. El is felejtettem a boltban megnézni. Ha tudom, hogy van benne gyapju, nem is vettem volna meg, dehát némileg vigasztal, hogy kevert....

Hogy mossam ki? A cimkéjén minden le van húzva. Se mosni, se vasalni, semmit nem lehet elvilg :(

Aki tényleg ért hozzá, légyszi valami trükköt a mosásához, mert nagyon szép amugy,nagy kár lenne, ha tönkre menne.

Köszönöm :((


2019. okt. 4. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd tisztítóba.
2019. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos az nem érné meg, mert nagyon drágán dolgoznak.

Most csinálok egy próbamosást az ővjén, azt kimostam kézmeleg, samponos vízben, de csak argánolajos, kreatinos samponom van, az nem baj? Mosás előtt megmértem az ővet, megmérem utána is. Lényeg, hogy ne menjen össze. Miután kimostam az övet csupa bolyhos maradt a kezem, az baj vagy a gyapjúnál természetes?

2019. okt. 4. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért samponos vízben? Nincs mosószered?
2019. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van mosószerem, de nem kimondottan gyapjúra való. Az meg állítólag kárt tehet az anyagban. Sampont meg ecetet javasolnak a mosásához. A lúgos nem jó rá.
2019. okt. 4. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!