Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a különbség a hamisítvány...

Mi a különbség a hamisítvány és a replika között?

Figyelt kérdés

Nekem van egy elméletem, de lehet rosszul tudom, javítsatok ki vagy erősítsetek meg.


Szerintem az a replika mikor van egy márkás termék design-je, és azt a design-t lemásolja egy másik márka.


mint pl itt:


[link]


[link]


A hamisítvány mikor meg egy az egybe próbálják másolni az eredetit, de nyilván sokkal silányabb minőségben és egyes emberek a replikát a hamisítvánnyak azonosítják, mikor tök más a kettő.


így van vagy rosszul tudom?


2019. okt. 8. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Replika szó jelentése: másolat, utánzat.

Sajnos rosszul tudod.

A fentebb linkelt példa nem jó rá. A Q&Q dizájnja hasonlít a Rolexhez, de nem egy az egyben az.

A replika az eredeti termék hamisított változata.

2019. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Replikának szokták nevezni a hamisítványokat, de az csak kamuzás, hogy mégse legyen olyan büdösszájú gyökérség, hogy hamis órát hord a parasztja. Mert a "replika" az olyan elegántos kifejezés.

Itt a videó elején a két arc elmagyarázza a különbségeket:

[link]

Egyébként a kérdésben linkelt Rolex Submariner az ötvenes években olyan erőteljes dizájnnal robbant be a köztudatba, hogy kb. az óravilág fele az elmúlt 50-60 évben a tipusra többé-kevésbé hasonlító formaterveket készít :)

[link]

[link]

A Rolex Submariner "életérzés" kialakulásában a korai 007-es filmek is rendesen részt vettek, öngyújtó fénye mellett megnézni a Rolexen, hogy kezdődhet-e az akció, azért ez már valami :)

[link]

2019. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Csak replikakénz kevésbé erzik gáznak az emberek, hogy hamisítványban feszítenek.
2019. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!