Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mindegy, hogy a körmös saját...

Mindegy, hogy a körmös saját maga készíti a mintát, vagy csak felragasztja?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulni a szakmát, rájöttem, hogy mennyire érdekel és szeretek szépeket alkotni.

Jövőjétől megyek tanfolyamra, de már pár hete elkezdtem gyakorolgatni mintákat készíteni és festeni-ez a kreatív része tetszik a legjobban.

Készítettem egy komplex rajzot, négy órát vett igénybe,de meg is látszott az eredmény, ismerőseim nem hitték el,hogy saját kezűleg csináltam. Majd szóba jött egy barátnőmmel, hogy végülis ma már egy körmös nem is kell tudjon ilyesmit, amugyis időigényes, csak megveszi a mintákat/stickereket/sablont és felragasztja.

Nekem meg pont ez a kihívás benne, ami motivál a fejlődésre és szerintem ettől lesz egyedi. Persze gyakorlással nem fog 4 óra kelleni, de nyilván több idő, mint felragasztani valamit.

Ti, akik igénybevesztek ilyen szolgáltatást, mit gondoltok? Valóban nincs sok érteke a kézimunkának, és kb mindegy,hogy kész mintát használnak vagy helyben rajzolják?

Köszi, ha válaszoltok:)


2019. okt. 19. 12:45
 1/10 A kérdező kommentje:
*jövő héttől
2019. okt. 19. 12:50
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy látom, hogy nem éri meg vele vessződni. Nekem időm lenne, de kedvem már nem ott ülni 2-4 órákat, hogy valaki a körmömet fesse. Ha valami marandót alkot, akkor három napokat is seggelek neki ott, csak akkor téyleg szolgáljon ki engem az a dolog egy életre vagy legalább néhány évre. De úgy, hogy egy hónapon belül meg kell tőle válni, úgy nincs értelme se számodra, se számomra.
2019. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem venném igénybe, max körmös versenyeken van értelme. Hétköznapi körömkészítésben tök felesleges.
2019. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretek mintákat festeni a körmömre, bár én egyszerűbbeket szoktam.

A kérdésedre válaszolva, nekem jobban tetszene ha a körmös maga festné rá a mintát feltéve ha nem tartana túl sok ideig.

2019. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy egy 4 órás minta gyönyörű tud lenni, de egyrészt nincs, aki kifizesse, nincs, aki végigülje, és egy körmösnek sincs ideje ennyit piszmogni egy vendéggel. Nekem legalábbis nincs, napi 10 órában vagyok fullon vendégekkel. Főleg kézzel festek mintákat, de kizárólag néhány perces, egyszerű díszítést vállalok.
2019. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Abban reménykedtem, hogy a jó kézügyesség és festeni tudás egyik fő alapköve a szakmának és ha ebben jó vagyok talán kitűnök majd és sok vendégem lesz, tehát megélek is belőle.

De talán nem is ez számít, mert akkor kb bárki lehet körmös, s inkább a nagy ismeretség lesz a döntő a vendégkör kapcsán...

2019. okt. 19. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A vendégkör építésében a kitartás, a szorgalom, az alázat a fontos. Ezen kívül a folyamatos fejlődés, tanulás nagy szerepet játszik, valamint az, hogy naprakész legyél a trendekben, technikákban...lényegében ne legyen lehetetlen számodra.
2019. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Remélem sikerülni fog 😊
2019. okt. 21. 08:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen.

Fontos dolog még a türelem. Senki nem épít vendégkört 2 hónap alatt. Legalább fél év kell, hogy stabilan kitermeld a kiadásaidat. Egy év, hogy valóban hasznod is legyen.

Ezen buknak el alegtöbben

2019. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Ma voltam jelentkezni a tanfolyamra. :)

Lelkes vágyok, próbálok pozitivan hozzáállni még a nehézségekhez is. Nem Magyarországon élek, így nem az anyanyelvemen lesz az egész, érteni értek mindent, de nem beszélek túl helyesen, ami miatt sokszor nem mertem élni a lehetőségekkel amik adódtak, mert szégyelltem, mert féltem... De rájöttem, hogy muszáj kimozdulni a komfortzónából, ha fejlődni akarok. Ez is egy ilyen kihívás számomra. Megfogadok minden építő tanácsot:)

2019. okt. 22. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!