Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Első parfüm kiválasztása?

Első parfüm kiválasztása?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni magamnak egy parfümöt, viszont teljesen tanácstalan vagyok, hogy merre induljak.

Ha bemegyek egy drogériába mindig látom, hogy ott a rengeteg parfüm, de fogalmam sincs, hogy mi alapján keresgéljek köztük, nem tudom, hogy egyeltalán melyikeket lenne érdemes megszagolnom, melyikek jöhetnek szóba.


Semmiképpen sem szeretnék erős, feltűnő illatot, mert elég csendes és visszahúzódó vagyok, és általában nem szeretem a feltűnő dolgokat. A nagyon durván virágillatú dolgok sem tetszenek, mert régebben eléggé allergiás voltam az erősebb illatú virágokra, ha megszagoltam őket, percekig tüsszögtem és emiatt azóta sem szeretem őket.


De ezen kívül nem igazán van támpontom, hogy merre induljak.

Esetleg tudtok tippeket adni, hogy hogy tudnám kiválasztani a megfelelő parfümöt? Vagy esetleg írni néhányat, amit érdemes lenne megszagolnom?


17/L



2019. nov. 24. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én igazából mindig bemegyek, megszagolok 4-5 félét (ennél többet egyszerre nem ajánlatos, mert az szaglásod összezavarodik, nem tudod megkülönböztetni az illatokat rendesen), kipróbálom csuklón is. Van, hogy rögtön ott döntök, de olyan is, hogy nem veszek semmit azonnal, hanem egész nap magamon hagyom, szaglászom, megfigyelem a tartósságát, és csak később vásárlok be belőle:)

Ha nagy vonalakban vagy kíváncsi a parfümökre, akkor egyrészt döntsd el, mennyit szánsz rá. 2-3000 ezerért is vannak már, nem lesznek persze szuper tartósak, de nem is feltétlen rosszak, én pl nagyon szeretem az Adidas testpermeteit vagy a Playboy parfümöket.

Másodszor határold be nagyjából, milyen illat tetszik. Virág? Citrusos gyümölcsök? Édes gyümölcsök (pl dinnye, málna, eper stb)? Fahéj? Vanília? Friss, természetes illatok?

Ha ezt el tudod dönteni, akkor a neten is keresgélhetsz, hogy miket találsz. Én is szívesen ajánlanék, de az a gond, hogy nekem majdnem minden parfümöm erős és/vagy édes, tömény, nem biztos, hogy neked tetszene a leírt infók alapján. De ha mégis érdekel, akkor persze szívesen írok párat:)

2019. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiatal lánynak citrusos vagy gyümölcsös, könnyed illatot ajánlanék, ha a virágillatot nem kedveled.

Másrészt, az illatok többféle erősségűek, csökkenő sorrendben kb. így: eau de parfume (parfüm), eau de toilette, kölnivíz, testpermet.

Aztán döntsd el, kb. mennyit szánsz rá. 1000 Ft-tól több tízezer forintig lehet kapni (az összehasonlítás végett) mondjuk 50 ml-es üvegcsét, ezek nyilván eltérő összetételűek, erősségűek, tartósságúak (!), minőségűek, eredetűek.

Végül szagolj meg sokfélét és válaszd azt, ami tetszik :)

Vagy fordulj Avon/Oriflame tanácsadóhoz, náluk lehet mintát is kérni és próbálgatni, hogy melyik az, amelyiket hosszabban is el tudod magadon képzelni.

2019. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsősorban az olcsóbbak érdekelnének, de ha valami nagyon megtetszik, többet is hajlandó vagyok kiadni érte, elvégre nem fogy el 2 nap alatt :D Főleg, hogy most még nem is biztos, hogy minden nap használnám.


Amúgy nemrég voltam a dm-ben, megszagoltam párat, de eddig egyik sem volt átütő siker. Volt egy playboyos, ami nem volt rossz, viszonylag édes illata volt, és nem tűnt olyan intenzívnek.


(Amúgy ti mi alapján választjátok ki, hogy melyiket szagoljátok meg? Mert én eléggé bajban voltam ezzel, annyi volt, hogy alig tudtam választani.)

2019. nov. 29. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Playboy Super Playboy volt esetleg (kis pink lötyi)? Azt én nagyon sokáig használtam, első parfümöm volt 14 évesen :D

Egyébként én találomra választok, bár bevallom, a feltűnő üvegeken akad meg leghamarabb a szemem (de sokszor nem az lesz a befutó, sőt). Az árat-méretet is nézem, 20 ezret nem tudok kiadni 10-15 ml-re. Meg én egy márkából ki szoktam próbálni az összeset, a Desigual, Mexx parfümökből pl többet is szeretek.

2019. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hiába írom, hogy ajánlom a púderes, “vattacukros”, gyümölcsösebb, “tisztaság” illatokat, de az az igazság, hogy két púderes parfüm között is fényévnyi különbség lehet, ugyanis minden egyes parfüm kémiája más viszonyban áll a bőröddel.

Én már egy jó ideje a fűszeresebb, orientális illatokat preferálom, de amikor mást kívánok meg, ezek jutnak az eszembe az olcsóbbak közül.


Gimis koromban a legelső, kedvenc parfümöm a Tom Tailor Liquid volt. Nem volt egy nagy összeg, de abban az időben imádtam. Egy nagyon “kedves” kollégista társamnak olyannyira megtetszett, hogy el is lopta tőlem. Ámbrás, jázminos, nem túl fűszeres, “jól vasalt” illatú. Egyébként a Calvin Klein Women fejillata kísértetiesen hajaz rá, talán annyi a különbség, hogy sokkal hamarabb elillan benne az ámbra, és utána már jóval fásabb, citrusosabb, míg az előbbiben a nap végéig dominánsan lehetett érezni ezt az alkotóelemet.


Jennifer Lopez JLust - Anyukámnak vettem még tavaly karácsonyra, de annyira jó illata van, hogy lehet, veszek magamnak is. Nem egy hivalkodó illat, de nagyon nőies, nem túl édes. Alapvetően nem nagyon szeretem a celeb illatokat, de ez valamiért megfogott.

2019. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!