Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok ti is folyton le...

Lányok ti is folyton le töritek a műkörmötöket?

Figyelt kérdés

Akár mennyire vigyázok rá mindig letörik. Most is megtört pedig nem is dolgoztam, meg semmi olyat nem csinaltam.

Nem szokott szólni miatta a körmösöm de gondolom eléggé idegesíti már h ennyire szerencsétlen vagyok. A barátnőm szerint az anyag rossz amivel dolgozik, lehet h ez a baj?



2019. nov. 30. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem most esett le 3 het utan egy kormom. Egeszben. Az aladolgozas rossz. Nem te tehetdz rola.
2019. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én körmöst váltanék. Nekem kb. 1-masfél éve van műkörmöm és csak 1x tört le még az első körmömnél mikor nem tudtam vele bánni és ameddig nem volt alatta a saját körmöm. Sok minden miatt törhet le egyébként rossz anyag, nem elég íves meg az is meggyengíti, hogy nincs alatta a saját körmöd.
2019. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sosem tört le pedig kézilabda kapus! voltam. Nem a te hibád.
2019. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na azért ezt hagyjuk abba, hogy a körmös a hibás!

Igen, nagyon sok kontár van. Igen, nagyon sokan végzettség nélkül belekezdenek. Igen, nagyon sok kezdő nem vallja be, hogy kezdő (amit be kellene vallani). Igen, nagyon sokan sajnálják a pénzt normális anyagra, helyette választanak kevésbé márkást, rossz esetben wishről meg ebayről rendeltet.

De hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, lehet az anyag rossz és kész. Viszont nekem volt vendégem, akinek mindig leesett, másoknak nem. Mire úgy harmadik alkalom után is leesett neki, rákérdeztem dolgokra és kiderült, hogy pajzsmirigy beteg...ez nem minden esetben mérvadó, van más vendégem is, akinek ilyen jellegű betegsége van, de nem esik le.

Betegségek, de még gyógyszerek is tudják befolyásolni, hogy a műköröm leeshet!

És ilyenkor jön, hogy a műkörmös milyen hozzá nem értő meg hibás...közben van, hogy a vendég sem tud a betegségéről.

Elmondom, hogy a műkörmös részéről lehetnek az alábbi hibák:

- nem mattít eléggé vagy nem mattít mindenhol, tehát nem dolgozik a köröm alá.

- nem használ előkészítő folyadékokat vagy nem a megfelelőt használja (primerből van savas, savmentes, neki szemrevételezés után tudnia kéne, hogy melyiket használja nálad)

- a sablont nem jól helyezi fel

- az anyagot nem reszeli össze a körmöddel, "hézagos" marad

- nincs C ív vagy nem a megfelelő helyen van

- nagyon vékonyra van építve a köröm (ez a hosszabb körömnél lényeges, hogy kell egy bizonyos anyagvastagság)

Ha viszont a többi vendégénél nincs ilyen gond, akkor felmerülhet, hogy nem a körmös az, akit le kell váltani vagy aki nem tudná a dolgát.

A vendég részéről:

- mint már írtam is: betegségek, gyógyszerek közrejátszhatnak

- nem tud bánni a műkörömmel (írtad, hogy nem dolgoztál, semmi olyat nem csináltál, de elég, ha teljesen hétköznapi dolgokat műkörömmel csinálsz, mint a chips zacskóját körömmel szakítod szét, az energiaitalt, dobozos italt műkörömmel bontod fel, a farmert műkörömmel húzod fel és a többi)

- tapadási probléma. Hisz vannak, akik egyszerűen nem bírják a műkörmöt. Bármit lehet kezdeni velük, akkor is leesik a műköröm (ilyenkor észrevehető, hogy nem 1-2, hanem több esik le), lehet próbálkozni többféle anyaggal, többféle alappal és talán valamelyikkel bírni fogja. De ez közvetlen leesés után kiderül, hogy mi okozza a leesést, még pedig abból, ahogy utána a köröm felülete kinéz.

- túl puha a körömágyad és nem bírja el a műkörmöt, teljesen tönkre van menve a körmöd és nem a megfelelő anyaggal dolgozik

- rágod a körmöd, ami miatt rövid a sajátod és nem jól építi meg rágott körömre a műkörmöt.

Szóval sok minden befolyásolhatja a műkörmöt és hogy miért esik le. Persze elfogult vagyok körmösként, de ez egy szakma, amit tanulni kell, szerintem nincs azzal gond, ha valaki nem lát bele mélyebben a szakmába, mert nem tanulta. Csak azt nem szeretem, mikor rögtön a körmös van rossznak elkönyvelve, akit le kell cserélni. Nem írtál kedves kérdező előzményeket, hogy volt-e már régebben körmöd, amit más készített és az hogy bírta vagy hasonlók. Talán ha csatolnál képet esetleg, hogy milyen volt frissen megépítve, akkor abból is kiderülhet, hogy hogyan lett építve. Persze a többibe nem lehet egy kép alapján se belelátni, lehet egy köröm tökéletesen felépítve, ha mondjuk az előkészítőket kihagyta a körmös.

2019. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Évek óta van körmöm de eddig csak 3 körmösöm volt. Az elsőnèl sosem esett le vagy tört le de ő abba hagyta. A másodiknál folyton lepatogot a gèl lak, formátlanok voltak nem dolgozót szépen. A mostani nagyobb szépen dolgozik, de folyton fèlbe törik, nem leesik, törik. (Most úgy tört le h a vège, miközben egy dolgot csináltam. Papírokat töltöttem ki. Gumikesztyű volt rajtam mert kötelező nálunk levettem ès akkor vettem észre h letört) Eddig nem volt ilyen most meg folyamatosan. Lehet h a körmömmel van a baj, mert mindig ugyan azokon az újjamon történik ez (középső, gyűrűs) amiket nem is használok annyira, mint pl mondjuk a mutatott ami nem semmi baja soha. Ès nem hasznalom őket semmire, mindig vigyazok rá. Energia italt más targy segítségével szoktam kinyitni, a körmömet se ragtam soha eletemben. Valószínűleg gyenge lehet ez a körmöm.
2019. dec. 12. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!