Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Magyar divattervezők, akik a...

Magyar divattervezők, akik a punk-rock vonalat követik?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem neveket irni, légyszives? 😊

2020. febr. 5. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A rockerek nem a 'divatot' ès a divattervezőket követik, hanem úgy öltöznek ahogyan nekik megfelel...
2020. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, de vannak divattervezők, akik a punk-rock kultúrából (is)inspirálódnak pl. Vivienne Westwood vagy Jean Paul Gaultier

Arra lennék kiváncsi, van-e magyar vonatkozásban is ilyen tervező.


De köszi a hasznos választ 😅😉

2020. febr. 5. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Azok a divatmajmok akik a rockereket majmolják, mert ilyet terveznek, de azt se tudják mi a rock zene, azok a legidegesítőbb divatmajmok.

A divat majmolós butus lányok már ellopták a bőrkabátot, fekete bakancsot és szaggatott gatyát is. Attól okádok leginkább mikor valami qurv@ boltban meglátok egy rock zenekaros pólót vagy valami szegecses bőr cuccot és a hü lye poppon szocializálodott tinilányka megveszi, de egy rock zenét képtelen elhallgatni. NA EZ UNDORÍTÓ.

Ha nem vagy rocker, ne öltözködj úgy, mert max nevetséges leszel.

Én rocker lány vagyok, de hordok csajos ruhákat is egyébként. Viszont ha ‘olyan’ kedvemben vagyok akkor fekete bakancs, szegecses öv, fekete nadrág, valami csipkés sötet felső és RENGETEG ékszer. Viszont én nem divatból hordom, hanem mert tetszik és megtaláltam ebben a stílusban magam. Ja és imádom a rockot;)

19\lány

2020. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Osztom a 3. vèlemènyèt. Egyèbkènt örülök, hogy hasznos volt a válaszom! 😉 23/rockerlany
2020. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja és nem attól rocker egy rocker hogy hogyan oltozik. Én felveszem neha a mini farmerszoknyat szines felsovel is. De rocker maradok, mivel olyan a felfogasom es olyan zeneket hallgatok.

Egy discos divatmajom kis pin@ pedig talpig feketeben sem lesz rocker, amig nem tudja mi az AC/DC felirat a bershkas polojan-.-‘

19 lany vagyok.

Es elozo koszi h egyet ertesz:)

2020. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kell verni rá a nyálatokat, hogy ki mekkora rocker, meg így a ruha úgy a ruha, utáljuk a divatot, közben meg örülnétek egy Killstar ruhának, meg ugyanolyan bakancsot hordtok mint mindannyian. Én is metált hallgatok 20 éve, úgy is öltözöm a mai napig, de képzeljétek, nem ezen múlik, és nem is ez az első divathullám, amikor felkapottabb a stílus. Örülök neki, megint be lehet vásárolni jó cuccokból olcsón!

Ha lenne rá pénzem, én amúgy simán vennék designer cuccokat.

A kérdésre válaszolva sajnos nem nagyon van ilyen, van egy tervező aki ilyen darkosabb fílingű nagy kapucnis kardigánokat meg ilyesmiket csinál, de szerintem nem kiemelkedő.

2020. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a válaszok ritka idióták.:) A kérdezö tudja egyedül mi a dörgés. Kéremszépen, a divat és a punk egy és ugyanaz. Nem plázás divat, hanem tervezöi divat. A rockzene az más.
2020. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi annak, aki a kérdésemre válaszolt! 😊

A többeknek pedig elmondom mi a teljes szitu.


Előszöris:17 éves vagyok, lány, 90%ban rockot hallgatok, de nem mindig öltözök úgy, pink-lila tüllszoknyában s flitteres felsőben is teljes nyugalommal megyek be egy rockbárba, hiszen JOBBHELYEKEN nem arról itélik meg az embert, hogy a zenei izlése s az öltözködése összhangban van, vagy sem. Egy kpopot hallgató de rocker cuccban lévő (plázacica) is lehet jófej. 😉


Másodszor: Aki azt gondolja, 2020-ban a stílusok között nincs átfedés, s mindenkit ilyen könnyen be lehet sorolni ez alapján egy adott kategóriába, az ne haragudjatok de nagyon szűklátókörű.


Harmadszor: Azért irtam ki a kérdést, mert divattervező szeretnék lenni, s mivel a futurisztikus/ szürreális , steampunk , s a punk-rock stílus áll legközelebb a szivemhez mindközül, ilyen ruhákat szertnék késziteni.

Szerettem volna hasonló vonalat követő,magyar tervezőtől is inspirálódni az előző kommentembem emlitett Vivienne és Jean Paul mellett. A google nem volt a barátom ezügyben, úgyhogy ide kiírtam, aztán 1db valamilyen szinten hasznos választ kaptam. Neki mégegyszer köszi!


A többiek pedig, ha nem értenek egyet azzal, hogy mindenkinek magánügye, hogy mit hallgat, hogyan öltözködik s milyen ideológiát követ, akkor irjon ki egy erre irányuló kérdést, s ott vitassák meg, légyszives! 😊

2020. febr. 6. 09:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Divattervező akarsz lenni? Ez tök jó 🙂 full komolyan gondolom, én magam crust punk rajongó vagyok, de az igazán igényes, nem béna fast fashion divatot is követem, mert az is lehet önkifejezési forma.

Azt hozzátenném, Vivienne Westwood nem a punkból inspirálódott, hanem kb ő maga teremtette meg a most ismert stílust. A punk egyénként a dadaista művészeti stílusból is inspirálódott, tehát közel sem olyan szakadt és átgondolatlan, mint amilyennek tűnik.

Magyar divattervezőt nem tudok, sajnos... De akit nagyon ajánlok, az Alexander McQueen. Főleg a Nihil kollekcióját.

2020. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!