Rövid haj hogyan?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok. Jelenleg olyan hajam van ami erősen "egy oldalasra" van novesztve illetve fesulve, felul hosszú szálakkal.


Rövidebb haját és egyszerűbb fazont szeretnék. De mivel évek óta ilyen, ezért a hajszálak már alapból erre a fazonra vannak beállva, fel oldalasan. Nagyjából ilyen: [link]


De nem ennyire profi és jelenleg jóval hosszabb.


A kérdésem hogy ebből ki lehet-e hozni rövid hajat? Mert korábban szembesültem már azzal a problémával hogy hiába vágja le rövidre a fodrász, ugyanerre a fazonra akár "beállni", fesulodni a hajtomeg, ami úgy már hülyén néz ki.


Szerintetek ebből milyen rovidebb fazont lehetne kihozni? Képekre lennék kíváncsi amit meg tudok mutatni a fodraszomnak.



2020. márc. 13. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a konkrét kérdésedre fogok válaszolni, viszont hasznos lehet, amit irni szeretnék.


Már ott el van cseszve alapból a dolog, hogy ilyen extrém módon féloldalas a frizura. Nekem is oldalválasztékos, de én direkt úgy vágom (magamnak nyirom,éppen amiatt, mert nagyon nehezen nő, és hogy fodrász ne cseszhesse el, mert aztán sok időbe telne, mire visszanő) - szóval én direkt úgy nyirom, hogy maga a hajam valójában teljesen szimmetrikus legyen jobb és bal oldalon, és ezáltal szabadon elfésülhető jobbra is és balra is. Ez amiatt nagyon fontos, mert ha a hajat éveken át egy irányba fésülöd, és férfiként hajlamos vagy a kopaszodásra, akkor a hajad inkább előbb, mint utóbb elkezd kikopni a hosszú szálak hajtöveinél. A másik része, hogy ha mindig egyfelé fésülöd, akkor hajmosás után pár napra már hajlamos nagyon lelapulni a frizura.

Én ezért szimmetrikusra vágom, aztán pár hetente, havonta ellenkező irányban kezdem fésülni, mint előtte volt. A frizura ugyanaz marad, de néha balról jobbra, néha jobbról balra fésülve. De olyan is van, hogy mikor laposnak érzem, egy fél napra átfésülöm a másik irányba, aztán vissza, és megint jól áll a séróm...


Szóval a llényeg, hogy szimmetrikusan legyen vágva, és aztán váltakoztasd az irányát. Igy megmarad a tartása.


Most azt javasolnám neked a konkrét problémára, hogy mielőtt levágatnád, egy hónspig még tartsd meg, de hajmosás után száritsd be az ellenkező irányba, ha nagyon nem marad meg, zselézd be, és esténként időnként kócold össze, majd fésüld ki ismét.

Kicsit magához tér majd a féloldalasságból.

2020. márc. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nekem sajnos nem lehetséges mert úgy van forgó hatul-fent, hogy csak egy irányba lehet fesulni a haját. Már akkor is volt ott egy minimális választék mikor nem ilyen típusú frizuram volt.


A kopaszodas első jeleit már tapasztalom, ezért is szeretném rövidre levagatni. A kérdésem pont ez, hogy ilyen extrém módon oldalra fésült és már alapból arra növő hajbol mit lehet kihozni. Nyilván végső esetben jön az 1-2 centis megoldás de jó lenne valami más.

2020. márc. 13. 23:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne frusztráljon a kopaszodás. Én 13-14 évesen elkezdtem a halántékomon kopaszodni, és 25 éves koromra nagyjából el is ért egy szintet, amin szerencsére aztán megállt, de akkor sem volt már fiatal srácként sem olyan a hajvonalam, mint annak, akinek érintetlen a halántékán a haj.


Ennek ellenére bátran fésülök mindenféle frizurákat belőle, és lehet azért látni, hogy nagyon sok férfi szintén ezt teszi. Ha már azon a szinten van a kopaszodásod, amiből röhejes, azt úgyis látni fogod. Addig meg ne frusztráljon.


most hirtelenjében Ryan Reynolds ugrik be a szinészek közül. ő is már elég fiatalon megkopaszodott a halántékán, ennek ellenére volt mindenféle frizurája, és sosem lett komikus a kinézete tőle, sármos pasas maradt.

2020. márc. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Géppel egy hosszra, olyan 3-6 mm jó választás lehet ehhez képest. De akár a nullást is meggondolhatod.
2020. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!