Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hány éves kortól ajánlanátok...

Hány éves kortól ajánlanátok gél lakkot?

Figyelt kérdés
Körmözöm,a 4 éves keresztlányom pedig állandóan sír nekem,hogy csináljak neki is olyan körmöt,amit a lámpába kell tenni,és nem jön le másnap. Néha szoktam neki sima körömlakkal kifesteni a körmeit,aztán tenni bele pici matricákat,esetleg csillámport,de ezek ugye másnapra leperegnek. A kérdésem az lenne,hogy hány éves kortól ajánlanátok a gél lakkot? Egy rétegben mondjuk. (mert akkor megmondom neki,hogy pl. ha 5/10/15 stb. éves leszel,akkor megcsinálom.) +kárt tehet az a körmében,ha a sima lakkos körmét bedugja az uv lámpába? Laikusok, és okoskodó anyukák kíméljenek! :)

2020. máj. 12. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Ha körmözöl, akkor tudnod kellene hogy mi, hogy megy. Illetve oke ertem en, hogy tetszik neki, en is ilyen kislany voltam mar 3 evesen parfumot kertem anyukamtol es hasonlok:), de ne vicceljunk mar egy 4 eves kislanynak minek a gel lakk? ha annyira zavarja a pici lelket hogy lekopik vegyetek neki minosegibb koromlakkot sally hanson, OPI vagy hasonlok..az uv lampa sugarai amugy sem tul egeszsegesek eleg ha majd nagyobb lesz es tenyleg megcsinaltatja a kormet most meg ovjatok az ilyen sugarzasoktol..nem offolni jottem de probaljatok meg elmagyarazni neki, 4eves gyereknek nehogy mar gellakkot rakjunk:)
2020. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én műkörmös vagyok. Az első hozzászólóval egyetértek, kivéve az Uv sugarai résszel, a mai világban a led a legelterjedtebb, senkinek semmi baja nem lesz, míg beteszi a lámpába a kezét úgy 3×1 vagy 4×1 percre (gél lakk esetében)! Ettől a nap is több ideig éri!

Én gél lakkot 12 éves kortól készítek, de szülői beleegyzéssel! Sokáig tartottam magam a 14 évhez, de azt látom, hogy egyre elterjedtebbé váltak az ilyen dolgok, egyre hamarabb kezdik a sminkelést, hajfestést, a műkörmöt. Többen jelezték, hogy az ő lányuknak csak 1-1 alkalomra kellene gél lakk (esküvő például), ezért vittem le 12 éves korra. A legfiatalabb vendégem, akinek rendszeresen 2,5-3 hetente cserélem a gél lakkot, ő 14 éves.

Nem is a lámpa fényével van a legnagyobb baj, hanem azzal, hogy a köröm még nő, fejlődik, alakul! Ha túl hamar van "megpiszkálva" (már pedig 4 évesen NAGYON korán van ehhez), az később gondot okozhat, gyengébbek lehetnek a körmei, pláne, ha rossz körmöshöz viszitek, aki esetleg még túl is reszeli...ez nem egy 4 évesnek való!!! 12 évesen sem ajánlom és állandóra nem is vállalnék vendéget ennyi idősen!

Ha te csinálnád neki otthon, ott szintén az a veszélye, hogy túlreszelheted. Ha pedig nincs aládolgozni, úgy nem tartós.

2020. máj. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem akartam 4évesnek gél lakkot rakni:) Nem vagyok autista,nyilván próbálom vele megértetni,hogy neki ezt még nem lehet.
2020. máj. 18. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el neki, hogy egyszerűen nem szabad, ehhez fel kell nőnie. Ha cigizni szeretne 4 évesen, valahogy azt is elmondanád neki, hogy azt nem szabad, ugyanúgy, ahogy nem engedsz neki alkoholt inni, stb. :) Vannak dolgok, amiket nem szabad 4 évesen, ezt is vedd az alá a kalap alá határozottan, hogy nem és kész! :)
2020. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3. voltam. A normális válaszomat törölték, az beteg kérdés maradt. Mondjuk mi mást is várhattam volna.
2020. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!