Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Porcelán körömre körömlakk?

Porcelán körömre körömlakk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Most erre a járványhelyzetre tekintettel én nem megyek el a kislányom mellől körmöshöz sem. Viszont szeretném akkor magamnak megcsinálni. Egyszer kipróbáltam egy barátnőmnek és láttam is sokszor tehát nem teljesen idegen a dolog. Persze tudom, hogy nem véletlenül tanulja, aki tanulja... szóval a lényeg még 14évesen az első csaj aki a körmomet csinálta (ennek 15éve) körömlakkal csinált francia műkörmöt nekem. Bár arra nem emlékszem porcelán vagy zselé volt-e de tartós volt. Tehát, ha én épitek egy tényleg icipicit kb mint a saját körmöm és kifestem piros körömlakkal aztán esetleg kenek rá fedőlakkot akkor az működne?


Köszi, ha válaszolsz



2020. máj. 13. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehet körömlakk a porcelánra is, ahogy zselére is. A lényeg, hogy körömlakk fedőt használj hozzá, ne műkörömre valót, azzal nem működik.


Viszont! Én inkább egy sima erősítést ajánlok, mondjuk compact base géllel vagy gummy base géllel. Gyakorlatilag ez egy zselé, amivel megcsinálod a formát, vastagságot és utána úgy lakkozod, ahogy akarod.

A porcelán rendszer sokkal drágább, csak egy jó minőségű ecset kerül 4-5.000 forintba. Valamint sokkal nehezebb vele bánni.

Veszel egy olcsóbb led vagy uv lámpát és kész.


Az előkészítéshez ugyanazok az eszközök, anyagok kellenek.

2020. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólással teljesen egyetértek!

Viszont még egy érvet felhoznék a porcelán ellen: azt írtad, hogy körmöshöz sem mész el a kislányod mellől. Na már most a porcelánporhoz liquid kell, ami büdös! Mi, körmösök már sokan hozzászoktunk, de nem 1-2 vendégem van, akiknek a töltés, építés végére megfájdul a fejük a szagtól! Sajnos magadnak sem lesz meg 10 perc alatt, időigényes, pláne, hogy a porcelánnal nehezebb bánni, ahogy írták is előttem.

Én egyszer vállaltam be, hogy itthon csinálom a körmöm porcival, nem a szalonban, 70 négyzetméteres házban élünk, de a párom menekült el itthonról, még a testvére házában bevállalta a burkolást is, amit utál, csak ne kelljen azt a liquid szagot szívni... 😂 Ő sem bírja, fáj a feje tőle és órák múlva is érezte, amikor megjött (pedig szellőztettem is), ráadásul az egész házban. Én kisgyermek mellett sem ajánlom ezt. 😊

2020. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! 😊
2020. máj. 13. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kép, ez csak saját köröm és compact base gél egy vékony és egy közepesen vastag rétegben. Ki van köttetve és fixalva. Sem reszelve nincs, sem fenyzselé nincs rajta.

Ez a cover pink szín.

Ecsetes, tehát olyan használni, mint egy körömlakkot.


Ha nincs időm, akkor így hagyom, három hetente a felületet kicsit megreszelem, vissza veszem a hosszát és betöltöm a lenövést.


[link]

2020. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szép!!!
2020. máj. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!