Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire faj a helix lyukasztasa?

Mennyire faj a helix lyukasztasa?

Figyelt kérdés

Szeretnek magamnak helixet csinaltatni. Igazabol a fulcimpamba van 3-3 pirecing az nekem nem annyira fajt. Porcba meg nincsen pirecingem de ez lenne az elso.

Akinek van annak mennyire fajt?

Es akinek a cimpajaba van es porcba is akkor mennyivel fajt jobban?



2020. júl. 3. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Porc sokkal jobban fáj szúráskor is, mint a cimpa, de nem is az a lényeg, mivel még akkor is elhanyagolható, mivel lassan gyógyul, könnyen és sokszor gyullad be és a gyógyulása macerás, így a gyógyulási idő alatt összességében sokkal rosszabb. Helix gyógyulási ideje: látható 2-4 hónap, teljes 6-24 hónap. Sokat kell kezelgetni, tisztántartani és akkor nem lesz vele sok gond ;) Conch gyorsabban gyógyul, egyenes szárassal, de a rook is. Sőt, ha nem használsz fülhallgatót, akkor a tragus is, de az is macerásabb porcos ékszerek közé tartozik.

Ha csináltatsz, akkor is érdemes egyenes száras, titán anyagú ékszerrel kezdeni, és ha karikát akarsz, akkor azt elsőnek egy szakemberrel cseréltetni, mivel nem túl könnyű se a golyózáras, se a pálcazáras/szegmenzáras, se a behajlítós karikát behelyezni gondok nélkül.

2020. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szúrás nem lesz vészes. Olyan gyorsan túl leszel rajta, hogy alig lesz időd felfogni a fájdalmat.

Utána lesz inkább kellemetlen, de ne egy éles fájdalomra számíts, inkább ilyen nyomás szerű érzés, kb. mintha hosszú időre rácsíptetnél valamit a füledre. Akkor fog fájni, ha megnyomódik vagy beleakad valami. Pl. ráfekszel, ráteszed a fülest, öltözésnél beleakad a pólód. Olyankor egy-egy pillanatra qrvára fog fájni.

2020. júl. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem fajt a szuras, viszont rajta aludni tud kellemetlen lenni, sot, ha megnyomom az enyem meg mindig faj. Az enyem ket honapos es -kulsore- most gyogyult be, de meg mindig kezelem, naponta 1-2x lefujom octenisepttel. En sajnos elkovettem azt a hibat, hogy eloszor karikat rakattam bele, egyenes szaruval tenyleg gyorsabban gyogyul.
2020. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Cimpába is van/volt jópár fülbevalóm, illetve porcba is van elég sok. :D Három helixem van. Nem eltántorítani akarlak, de nekem a helixek fájtak a legjobban. Nem mondom azt, hogy nagyon fájt, csak szimplán azt, hogy az összes porcos pieringem közül azok volt a legrosszabbak. Viszont egyébként szerintem az összes porcos piercing jobb volt, mint a cimpába szúrt fülbevalók. :D De egyébként szerintem ha beütöd a lábadon a kisujjadat az ágy sarkába, akkor az még mindig SOKKAL jobban fáj, mint a piercing szúrás. Szóval tényleg nem kell tartani tőle, nem nagy dolog. :D Pláne, hogy maga a dolog kb. 2 másodperc, mire elkezdene fájni, már vége is.


A gyógyulás az, ami egy kissé nehézkesebb. Ismételten, a helixeim gyógyultak a legtovább. :D Legalább fél év mindegyiknek kellett, addig általában mindig fájtak, érzékenyek voltak, szóval pl. aludni nem tudtam rajta, nem volt kényelmes. Viszont megéri, mert imádom őket. Szóval hajrá, ne félj! :)

2020. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!