Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kozmetikusnak illik borravalot...

Kozmetikusnak illik borravalot adni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Igen, legalábbis én mindig szoktam.:)
2020. okt. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is illik. (Persze csak akkor, ha meg vagy elégedve a munkájával.)
2020. okt. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
én szoktam
2020. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam. 10.300 Ft-ot fizetek, arra szoktam 11 ezret adni.
2020. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Remélem a boltokban és más helyeken lévő adománygyűjtő dobozba is beledobjátok az aprót, mikor vásároltok,hogy jusson valami a Nélkülözőknek is. A kozmetikus mire fel kap borravalót? Megcsinálja a munkáját, amiért elkér nem kevés pénzt. Kérjen többet, ha csóró. Aztán majd ez is elk.rvul, és csak annak csinál szép munkát, aki tejel.
2020. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, azért mert te proli vagy, másnak még nem kell annak lennie.
2020. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Mi ebben a proliság?

Tudtok normális, logikus érvet mondani a borravaló mellett, azon kívül (ami nem logikus érv), hogy "illik adni"?

Bocs már, hogy nem vagyok ilyen megfelelési kényszeres birka, mint egyesek.

2020. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Édesanyám pl 17 évig volt postás, hóban-fagyban, fokban kint volt egész nap, minimálbér közeli fizetésért. Az ő munkáját, és kedvességét az emberek így honorálták, és mivel neki is jól esett, ezért ő is szokott borravalót adni. (nyilván nem ugyanaz a postás és a kozmetikus)

Ha belehalsz abba, hogy 50-100 Ft-ot adj pluszban, akkor lelked rajta, csak ne csodálkozz, ha az emberek sz*rrágónak, és fillérb*szónak néznek.

2020. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

50Ft-ot nem sajnálok, de pluszban 500 vagy ezer forintok...téboly.

Aki akar, adjon, de ez az "illik" dolog tök más. A postások külön kategória szerintem, mert ott valóban mindegy milyen idő van, menni kell. De fűtött, kényelmes szalonban azért hagy ne kelljen már még pluszban honorálnom semmit se.

2020. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!