Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mitől olcsóbb sokkal más...

Mitől olcsóbb sokkal más helyen egy parfüm?

Figyelt kérdés
Pontosabban egy Tom Ford Noir-t szeretnék ajándékba venni, az elitparfum oldalon 26.990 Ft, Douglas-en meg 33.300 Ft. Miért drágább ennyivel? Esetleg tapasztalata van valakinek, különbség a két termék között?

2020. dec. 20. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha lényegesen eltér egy parfüm ára, akkor

1: Lehet, hogy az olcsóbb hamisítvány

2: Lehet, hogy az olcsóbb nem tiszta forrásból származik

3: Lehet, hogy egyes boltok épp azt a terméket akciózzák, amit kinéztél magadnak.

Én parfümöt csak megbízható boltból veszek, mert vissza tudom vinni, ha baj van vele. Ilyen kategóriában én nem kockáztatok. Mondjuk én ki szoktam várni a Glamour vagy Joy napokat, mert akkor a Douglas rendszeresen akciózza azt, amit én használok (Lancome), de mivel ez most karácsonyi ajándék lesz, duplán nem kockáztatnám be a helyedben, hogy esetleg kétes minőségűt adok oda egy szerettemnek.

Egy kollégámnak a Douglasban sikerült egyszer hamisat vásárolnia, otthon azonnal rájött, mert évek óta használja, ismerte az illatát és nem a megszokott volt. Visszavitte, először nem akartak neki hinni, de aztán (mivel ragaszkodott hozzá), utánajártak és kiderült, hogy az egyik eladó trükközött: kicserélte az eredetiket általa vett jó minőségű hamisakra. Nem egyedül volt benne, az ügy miatt 3 embert rúgtak ki.

Egy webshopnál mit csinálnál, ha széttárják a kezüket, hogy márpedig nem tudnak segíteni, mert ez eredeti?

2020. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 Jézusom ez durva, teljesen lesokkolódtam, ahogy olvastam ezt a kicserélődött sztorit. Még szerencse, hogy felismerte, hogy valami nem stimmel, ki tudja hány embert vertek így át.

Egyébként az egyes által említettek közül szerintem a harmadik opció lehet a megoldás, én is mikor keresek online egy parfümöt 2-3 ezer Ft-os árkülönbségek vannak a webshopok/boltok között, de drágább 50 000+ -os parfümnél, már 10 000 Ft-os különbségek is vannak.

2020. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. 1-es vagyok.

Az is eszembe jutott még időközben, hogy egy webshopnak nem kell fizikailag fent tartani egy boltot eladókkal, az ő bérüket és a rezsit nem kell belekalkulálniuk az árba.

Viszont még mindig ott van (vásárlói oldalról), hogy nagyobb a lutri.

2020. dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végül a drágább lesz, eszembe jutott, hogy van még szülinapos kedvezmény, így majdnem annyi lesz mint az olcsóbb.

Köszönöm a tartalmas válaszokat. Az a sztori elég durva volt

2020. dec. 20. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagy cégek csillogó-villogó üzletláncokat tartanak fenn, amiknek a milliós bérleti díjait be kell építeniük az árakba. A kis webshopoknak csak egy raktárra van szükségük, esetleg még egy átvevőpontra, ezért tudják sokkal olcsóbban adni a parfümöket. Olvass véleményeket, mielőtt bárhonnan is rendelsz, van, amelyik cég megbízható, van, amelyik nem. Az Elitparfümtől rendeltem már, elsőre az egyik választott parfümöt összekeverték egy másik illattal ugyanattól a márkától, de szó nélkül kicserélték, amikor szóltam, hogy nem ezt kértem. Egyikkel sincs semmi gond, nem hamisítványok.
2020. dec. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Úgy látszik az elitparfum nagyon szereti összecserélgetni az illatokat. Egyszer rendeltem tőlük, és nekem is az illatnak egy másik változatát küldték. Mondjuk ahogy szóltam, nálam is szó nélkül cserélték.
2021. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!